Destici: Türkiye’de Kürt sorunu yok ki!

Destici: Türkiye’de Kürt sorunu yok ki!
NotHaber

Kürt sorunu tartışmasını yorumlayan “Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici “Türkiye'de 'Kürt sorunu' diye bir sorun yok ki” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici “Türkiye'de 'Kürt Sorunu' diye bir sorun yok ki” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye yönelik söylemlerini anımsatan Destici, “Olmayan bir şeyi sorun diye ortaya atıp buradan HDP'yi, PKK'yı meşrulaştırma ve Kürt kökenli kardeşlerimizi de tahrik etme var” diye konuştu.

MUSTAFA DESTİCİ: MİLLET İTTİFAKI BİLE BİLE HDP İLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

Millet İttifakı ve HDP’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Destici, “Bir kere HDP siyasi parti değil, PKK'nın bir şubesi. Bunların birbirinden farkı ne? Ha Kandil ha İmralı. Ha Demirtaş ha Pervin Buldan. Bunları, benim bildiğim gibi Sayın Kılıçdaroğlu ya da Sayın Akşener, diğerleri bilmiyor mu? Hepsi biliyor, bal gibi biliyorlar ama bile bile HDP ile iş birliğine devam ediyorlar. Açıkça ilan ediyorlar” şeklinde konuştu.

“TÜRKEVİ’Nİ İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine yönelik muhalif partilerin yaptığı bazı eleştirileri itibarsızlaştırma çabası olarak gördüğünü belirterek “Türkevi'nin açılışını küçümsemenin izah edilebilir bir durum değil. Büyük bir ahlaksızlığı hatta bazen ahlaksızlığın dahi ötesine geçen, sınırı aşan eleştiriler var. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. İçeride birbirimizi eleştirebiliriz siyasi etik içerisinde hakaret etmeden düşüncelerimizi söyleyebilir ama dışarısı milli bir politika. Dışarıda hepimizin bir ve beraber olma, birlik olma gibi bir zorunluluğu var. Bunu hepimiz milletimize karşı borçluyuz” diye eleştirdi

“ÖĞRENCİ YURTLARI ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”

Öğrenci yurtları üzerinden algı yaratılmaya çalışıldığını da ileri süren Destici, bazı kesimlerinin amacının ülkeyi karıştırmak ve yeniden sokak hareketleri başlatmak olduğunu, vatandaşların bu algılara prim vermemeleri gerektiğini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz