Türkiye’nin iki dâhisi aynı sahnede!

Türkiye’nin iki dâhisi aynı sahnede!
NotHaber

T3 Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’in onur konuğu Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar’ın elini öptü.

Teknofest’in onur konuğu Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar, festivale katılan gençlere seslendi. “Memleket sevgisi olmadan bir şey yapılmaz” diyen Sancar, “Buraya Türkiye'de ve Türk dünyasında bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüğüm gerçekten beni gururlandırdı, bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük” dedi.

GENÇLERE ALTIN DEĞERİNDE ÖĞÜT: MEMLEKET SEVGİSİNİ UNUTMAYIN!

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile etkinlik alanını gezen Sancar gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Sancar'a katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Daha sonra konuşmak için sahneye çıkan Sancar, “Çok çalışın. İşler iyi gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet'in dediği gibi 'Ya ben onu alırım ya o beni alır' o düşünceyle iş yapın. Memleket sevgisini unutmayın. Memleket sevgisi olmadan bir şey yapılmaz” diye gençlere öğüt verdi.

“GELECEK NOBEL ÖDÜLLERİ TEKNOFEST’TEN ÇIKACAK”

"Geleceğin Nobel'inin yolu TEKNOFEST'ten geçiyor mu?" sorusuna karşılık Sancar, “Gelecek Nobel'ler buradan çıkabilir. Tekrar söylüyorum, Nobel için araştırma ve teknoloji yapmayın. İnsanlığa ve ülkemize yararlı bir şeyler yapmak için çalışın. Bilim yapın, teknoloji yapın. Sağolsun Cumhurbaşkanımız bana çok değer veriyor, bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta Birleşmiş Milletler'e de davet etmişti. 'Cumhurbaşkanım benim sizin gibi uçağım yok, her yere gidemem ama TEKNOFEST'e mutlaka geleceğim. Sizinle ödülleri vermeye katılacağım. Benim için büyük bir memnuniyet ve şükran vesilesi” dedim" şeklinde konuştu.

SELÇUK BAYRAKTAR, AZİZ SANCAR’IN ELİNİ ÖPTÜ

Konuşmanın ardından Selçuk Bayraktar, Prof. Dr. Aziz Sancar'ın Elini Öptü. Samimi ve duygu dolu anların ardından Sancar ve beraberindekiler sahneden katılımcıları selamladı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz