Saadet’ten Akşener yorumu: Kendi tabanına mesaj verdi

Saadet’ten Akşener yorumu: Kendi tabanına mesaj verdi
NotHaber

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in ‘Cumhurbaşkanı değil, başbakan adayıyım’ açıklamasını değerlendirdi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in haftaya damga vuran ‘Cumhurbaşkanı adayı değil, Başbakan Adayıyım’ açıklamasını değerlendi.

Akşener’in doğal olarak kendi tabanına bir mesaj vereceğini belirten Karamollaoğlu, “Aynı zamanda demokratik sisteme geçilecek. Böyle olursa 'Ben Başbakanlığa aday olacağım' diyor. Daha da fazla bir şey söylemenin gerekli olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: ASGARİ ÜCRET YETERSİZ

Türk-İş'in eylül ayı raporuna göre, açlık sınırının 3 bin 49 TL, yoksulluk sınırının ise 9 bin 931 TL olduğunu belirten Karamollaoğlu “Asgari ücret 2 bin 825 TL. İktidar, önce buna bakacak. Buna bakarken bir de kendisine bakacak. Bir eli yağda bir eli balda. 50 yerden ücret alan idareciler var” görüşlerini ileri sürdü.

“ABD ZİYARETİ BEKLENENİ VERMEDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD ziyaretini de eleştiren Karamollaolu, “ABD seyahati aslında bekleneni vermedi. ABD'ye giderken büyük ümitlerle gidildi. Mutlaka Biden ile görüşülür ve bir mutabakat sağlanır diye düşünüldü. Bunlar olmayınca da Amerika'ya ve Batılı devletlere karşı bir tepki doğdu. Şahsi ilişkiler ile diplomatik ilişkiler birbiriyle karıştırılmamalıdır” uyarısında bulundu.

ŞAHSİYETLİ DIŞ POLİTİKA VURGUSU

Şahsiyetli bir dış politikayı ilke edindiklerini hatırlatan Karamollaoğlu, “Şahsiyetli dış politika, sadece ülkemizin, milletimizin, komşularımızın değil, bütün dünyanın huzur ve barış içinde olması için bir politika izlemektir. Kendi menfaatlerimizden hiçbir zaman taviz vermeyiz, özgün politikamızı her zaman uygularız, ama bölgemizin ve dünyanın barışını göz önünde tutarız” görüşünü savundu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz