Muharrem İnce: İki sistem de uydurma!

Muharrem İnce: İki sistem de uydurma!
NotHaber

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, iktidarın ve muhalefetin savunduğu iki yönetim sisteminin de uydurma olduğunu söyledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin de cumhurbaşkanı hükümet sisteminin de uydurma olduğun söyledi. Sakarya'nın Erenler ve Adapazarı ilçelerinde sanayi sitelerini ziyaret eden İnce, vatandaşlarla sohbet etti, esnafın sorunlarını dinledi. Adapazarı’nda Uzun Çarşı ile Çark Caddesi esnafını da gezen İnce, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

MUHARREM İNCE: YAPILMASI GEREKEN SİYASİ PARTİLER KANUNU DEĞİŞTİRMEK

İktidarla muhalefetin danışıklı dövüş içinde olduğunu savunan İnce, “Birinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, diğerinin güçlendirilmiş parlamenter sistem dediğini bakmayın siz. İkisi de ne dediğini bilmiyor aslında. Türkiye'de demokrasinin güçlendirilmesi için başlanılması gereken yer bellidir, siyasi partiler kanunudur. Siyasiler partiler kanununu değiştirirseniz, genel başkan diktatörlüklerine son verirseniz milletvekilleri parlamentoda güçlü olur, milletvekili güçlü olursa yasama güçlü olur. Yargıdan da elini ayağını çekersen yargı güçlü olur. Eğer siyasi partiler kanunundan başlamazsak Türkiye'de demokrasi hayaldir, kandırmacadır” diye konuştu.

“KARARSIZLAR ŞU ANDA BİRİNCİ PARTİ”

Memleketin derin bir yoksulluk içerisinde olduğunu iddia eden İnce, “Kararsızlar şu anda birinci parti. Vatandaşlarımız umutsuz olmasın. Bugünler geçecektir, bugünleri çözeceğiz. Türkiye'yi hak ettiği yere getireceğiz, üretimi arttıracağız, demokrasiyi kurumsallaştıracağız” dedi.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz