Kılıçdaroğlu’ndan iki lidere ve Temelli’ye yanıt!

Kılıçdaroğlu’ndan iki lidere ve Temelli’ye yanıt!
NotHaber

Kürt sorunu açıklamalarını eleştiren Bahçeli ve Temelli’ye yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu, öğrenci yurtları konusunda kendisine yalancı diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Kürt Sorunu’ ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştiren başta MHP Lideri Devlet Bahçeli ve HDP eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye yanıt verdi.

Dürüst ve namuslu siyasetçinin doğruları her ortamda söylemesi gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Sorun var, evet. Bu sorun nerede çözülecek? TBMM'de çözülecek. Bu kadar açık, bu kadar net” diye konuştu.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: ÇÖZÜMÜM ADRESİ TBMM’DİR

Kürt sorununun çözüm adresi olarak yine TBMM’yi gösteren Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin sorunları var mı? Evet, sorunları var. Bu sorunlar kronikleşmiş mi? Evet, kronikleşmiş. Bugüne kadar çözülmemiş mi? Evet, çözülmemiş. Bir sorun varsa bu sorunu çözecek organ hangisi? TBMM. TBMM'den daha büyük bir güç yoktur. Milli Kurtuluş Savaşı'nı veren Meclis, bizim TBMM'dir. Dolayısıyla, 'Adres şöyleydi, adres böyleydi, şu sorun vardı, bu sorun vardı.' Türkiye'de dünya kadar sorun var” diye konuştu.

BAHÇELİ’YE HDP GÖNDERMESİ YAPTI

Bahçeliyi hedef alan eleştirileri de sıralayan Kılıçdarolu, “'Öbür genel başkan şunu söylemiş, şu genel başkan bunu söylemiş', o zaman o Sayın Genel Başkan'a söyleyelim, HDP'nin TBMM Başkanvekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. Söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur. Söylediğiniz şeylerin mantığı olur, mantık çerçevesinde hareket edersiniz” diye ekledi.

ERDOĞAN’A “YURT SORUNUNU 20 YILDIR ÇÖZEMEDİN” DEDİ

Üniversite öğrencilerinin yurt sorunu olduğunu yineleyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da yüklendi: “Sen 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nde görev yapıyorsun, yönetiyorsun Türkiye Cumhuriyeti devletini. 20 yılda yurt sorununu çözemedin. Bir yılda çözülecek sorunu çözemedin. Şimdi kalkmış bana bir sürü laf ediyorlar. İstediklerini etsinler, yine söz veriyorum, bu ülkenin bütün sorunlarını çözmeye kararlıyım, dostlarımızla beraber çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN BÜTÜN SORUNLARINA TALİBİM”

Sorunlardan korkmadığını açıklayan Kılıçdaroğlu, “CHP'nin Genel Başkanı olarak da bütün millete açık ve net söylüyorum, sizin oylarınızdan çok sizin sorunlarınıza talibim. Bu sorunları, samimi ve dürüst olarak çözeceğim. Bu ülkeye huzuru, bu ülkeye barışı birlikte getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz. Yeter artık, bu millet bıktı, kavgadan bıktı. Açlık var, sefalet var, yoksulluk var. Öğrenciler mezun olmuş yurt bulamıyorlar, yaptıkları tartışmalara bak. Bu tartışmalar Türkiye'yi kısır bir sürecin içine sokar” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz