Erdoğan, yeşil kalkınma devrimini gençlerle paylaştı

Erdoğan, yeşil kalkınma devrimini gençlerle paylaştı
NotHaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da buluştuğu gençlerle yeşil kalkınma devrimi olarak nitelendirdiği ve Türkiye’nin onayladığı Paris İklim Anlaşması’nı paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da gençlerle buluştu. Burada Yeşil Kalkınma Devrimi adını verdiği ve Meclis tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanan Paris İklim Anlaşması'nı gençlerle paylaştı.

ERDOĞAN: BAŞKASI İKLİM ANLAŞMASINI İMZALASAYDI YERE GÖĞE KOYAMAZLARDI

Paris İklim Anlaşması’nın, gençlere bırakacakları en önemli miras olarak gördükleri 2053 vizyonlarının ilk hedefi olan yeşil kalkınma devrimini başlattıklarını belirten Erdoğan, bir de serzenişte bulundu. “Eğer bu adımı biz değil, bir başkası veya bir başka yönetim atmış olsaydı emin olun ülkemizde ve dünyada onu yere göğe sığdıramazlardı. Ama biz söz konusu olduğumuz için aynı kesimler adeta sağır ve kör kesildiler”

“YEŞİL KALKINMADA EN BÜYÜK DESTEĞİ GENÇLERDEN ALIYORUZ”

Bu önemli gelişmeye tek tük takdir sesi yükseltenler olduğunu belirten Erdoğan, “Bu çevreler kullandıkları ama ve fakatlı ifadelerle içinde bulundukları mahalle baskısının ipuçlarını ele veriyorlar. Hamdolsun, her konuda olduğu gibi yeşil kalkınma devriminde de en büyük desteği gençlerimizden alıyoruz. Türkiye, nasıl salgın döneminde güçlü sağlık altyapısı sayesinde kendini diğer ülkelerden ayrıştırmışsa, inşallah yeşil kalkınma devrimiyle de iklim değişikliği sürecinde aynı başarıyı elde edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BİZİMKİ TEKNOFEST KUŞAĞI”

Gençlerin enerjisi, hayat sevinci, umudu ve vizyonunun kendilerine daha çok çalışma, eser ve hizmet üretme aşkı, şevki verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için gençlerle aramıza girmeye kalkanlara diyoruz ki 'Siz kendi işinize bakın'. Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki hangi kuşaktan? Bizimki Teknofest kuşağı” dedi.

ERDOĞAN GENÇLERLE ŞARKI TÜRKÜ SÖYLEDİ

Erdoğan, buluşmada Aşık Veysel'in “Uzun İnce Bir Yoldayım" adlı türküsüne Şahin Kendirci ile düet yaptı, gençlerle "İkimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız", "Sevdan Olmasa", "Endamın Yeter", "Gül Döktüm Yollarına" şarkılarına da eşlik etti.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz