Davutoğlu’na vatandaştan ‘dava’ tepkisi

Davutoğlu’na vatandaştan ‘dava’ tepkisi
NotHaber

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas'ta vatandaşların bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas'ta vatandaşların ‘Davayı niye bıraktın?’ tepkisiyle karşılaştı.

Davutoğlu, halka hitap ettiği sırada bir vatandaşın, “Davanı neden bıraktın? Neden partiyi bıraktın?" diye sorması üzerine, “Dava bizim başımızın tacıdır" karşılığını verdi. Başka bir vatandaşın, “Kime konuşuyorsun, 10 kişi var” demesi üzerine gerginlik yaşandı. Davutoğlu'na tepki gösterenler polis tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

SİVAS’IN GÖÇ SORUNUNA DEĞİNDİ

Sivas'a rahmet ve bereket ile geldiklerini ifade eden Davutoğlu, “Sivas, Türkiye'nin yüz ölçümü itibariyle ikinci büyük şehri ama maalesef gelişmişlikte 45'inci sırada. Sivas, Türkiye'nin ikinci en büyük yüz ölçümüne sahip ama 30 büyük şehir içinde değil. Sivas, iktidara en büyük desteği verdiği halde her zaman en çok göç veren il oldu. Başbakan olduğum zaman herkes bilir, en öncelikli vilayetlerimizin arasında Sivas var demiştim. Çünkü bu bereketli toprakların yüzde 97'si ekilebilir. Bu topraklar hakkıyla değerlendirilirse Sivas'tan bu kadar göç olmaz” şeklinde konuştu.

ŞEHRİN TARİHSEL GEÇMİŞİNDEN ÖRNEKLER VERDİ

Sivas'ın mübarek ve aziz bir şehir olduğunu vurgulayan Davutoğlu, “Sivas, sultan şehirdir ve Anadolu'nun omurga şehridir. Sivas'ın dik durduğu, ayakta olduğu her vakit vatan emniyettedir. 12. ve 13. yüzyılda Moğol kasırgası geldiğinde direnen Sivas, işgal orduları geldiğinde de Sivas Kongresi ile 'Biz buradayız' dedi. Yiğidolar, 'Biz buradayız' dediyse vatan emniyettedir. Vatanın istikbali ve geleceği de emniyettedir” dedi. Konuşmasının ardından partisinin il başkanlığı binasının açılışını yaptı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz