Bahçeli: Bunlar öğrenci değil şehir eşkıyası!

Bahçeli: Bunlar öğrenci değil şehir eşkıyası!
NotHaber

Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grubun rektör Naci İnci’nin arabasının önünü kesmesine ve yurt sorunu var diye parkta yatma eylemi yapanların öğrenci değil ajan provokatör ve şehir eşkıyası olduğunu söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yurt Sorunu gerekçesiyle parkta yatma eylemi yapanlarla, Boğaziçi üniversitesi’nde bir grubun rektör Naci İnci’nin arabasının önünü kesen ve üzerine çıkanlar için “Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir” dedi.

DEVLET BAHÇELİ: REKTÖR ARABASININ ÖNÜNÜ KESENLER TAŞERONDUR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen “Türk Gençliği Büyük Kurultayı”na katılan Bahçeli, Boğaziçi’nden yaşanan olayı ağır sözlerle eleştirerek “Boğaziçi Üniversite'nin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları taşeronlardır” dedi.

YURT EYLEMİ YAPANLAR AJAN PROVOKATÖRDÜR

“Bize kimse eğitim özgürlüğünden bahsetmesin, biz kimin neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyoruz” diye sözlerine devam eden Bahçeli, “Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır” şeklinde konuştu.

BAHÇELİ, ABD’YE MEYDAN OKUDU

ABD Temsilciler Meclisi’nin geçtiğimiz hafta aldığı ‘Ülkü Ocakları’nın terörist örgüt olup olmadığını araştırma kararını da eleştiren Bahçeli, “ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları'na değil yeni dost ve müttefiki yanaşmalarına bakmalıdır. Ülkü Ocakları'ndan terörist değil, terörizmin can düşmanı çıkar. Ülkü Ocakları'nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜ HAREKETİ SUSTURMAK İSTİYORLAR”

Ülkü Ocakları’nın Türk milletinin son umudu olduğunu belirten Bahçeli, “Sayılmayız parmak ile kırılmayız vurmak ile, sanıyorlar ki biz sussak mesele kalmayacak. Sussak, tarih susar mı? Hakikat susar mı? Şehitler kervanı susar mı? Milliyetçi ülkücü gençlik tam bağımsızlık yanlısıdır. İstisnasız ve hoşgörüyle demokrasinin yanındadır. Meselemiz büyüktür, mesuliyetimiz ağırdır. Milliyetçi ülkücü hareketi susturmak istiyorlar. Türk milleti sömürge olamaz. Türk milleti saldırıları püskürtmüş, oyunları bozmuştur. Sizler var olduğunuz sürece bacamızda baykuş öttürmeyeceğiz. Yerimizi tavan arası görenlere fırsat vermeyeceğiz. Geleceğin yol haritasını çizeceğiz” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz