AK Parti’den Millet İttifakı’na Biden göndermesi!

AK Parti’den Millet İttifakı’na Biden göndermesi!
NotHaber

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Millet İttifakı’nın izlediği stratejiyi, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Türkiye’de Erdoğan’a karşı muhalefet liderlerini desteklemeliyiz’ sözlerine atıf yaparak eleştirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Millet İttifakı’nı önceden hazırlanan bir senaryoyu hayata geçirmekle suçladı. Akbaşoğlu’nun sözlerinde ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Türkiye’de Erdoğan’a karşı muhalefet liderlerini desteklemeliyiz’ ifadesine gönderme yaparak “Adına millet ittifakı denen ittifak bileşenleri kendilerine daha üst bir akılla verilen görevleri harfiyen ifa etmeye çalışıyor” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, HDP İLE PASLAŞTI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çerçevede Kürt Sorununu dile getirdiğini savunan Akbaşoğlu, “CHP liderinin sözde Kürt sorunu vardır, HDP’nin açıklayacağı tutum belgesinin altlığını ve zeminini oluşturduğu görülüyor. Bu bir paslaşma sonucunda, belirli bir hedefe doğru götürülmek istenen neticelerin kendi içindeki görev dağılımına dönük adımları olarak değerlendirmelidir. Hem CHP'nin hem İYİ Partinin hem HDP'nin kendi içlerinde bir görev dağılımına dönük beyanlarını ve atraksiyonlarını görüyoruz” dedi.

KÜRT SORUNA ‘SÖZDE’ DEDİ

AK Parti’nin yaptığı demokratik devrimlerle Türkiye'de her sorunun aşıldığına değinen Akbaşoğlu, “Türkiye'de hiçbir etnik sorun bulunmamaktadır. Türkiye'de bir terör sorunu vardır, bunun da üstesinden AK Parti iktidarları gelmektedir. Sözde 'Kürt sorunu vardır' diyenler, Kürt kökenli vatandaşlarımızı sorun olarak görenlerdir. Kürt kardeşlerimizi sorun olarak görenlerin beyanlarını kabul etmiyoruz” diye konuştu.

PARLAMENTER SİSTEMİ KENDİLERİ İÇİN İSTİYORLAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Başbakanlığa adayım" sözünü de değerlendiren Akbaşoğlu, “’Yurtta sulh cihanda sulh', 'Ben, başbakan olacağım. Ben, başbakan olacağım' terennümüne bir atıf olarak değerlendirmek daha doğru olsa gerek. Birisi 'Ben, cumhurbaşkanı olacağım' diyor. Birisi 'Ben başbakan olacağım' diyor. Birisi de 'Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlık istiyorum ha' diye oradan tehdit savuruyor. Bunun için de ulufe dağıtacakları, adına 'güçlendirilmiş veya iyileştirilmiş' diyerek, kötü ve zayıf olduğunu ikrar ettikleri parlamenter sistemi tekrar canlandırmak istiyorlar. Yani eskiyi allayıp pullayıp, yeni diye milletin önüne koymak istiyorlar. Parlamenter sistemi millet için istemiyorlar, kendileri için istiyorlar” dedi.

“İTTİFAKIN MERKEZİNDE HDP VAR”

Ulufe dağıtımına dönük görev dağılımını kendi aralarında yaparak bir kamuoyu oluşturmaya çalışıldığını belirten Akbaşoğlu, "Merkezinde HDP'nin yer aldığı bu yamalı bohça ittifakının belirli ulufelerle bir noktaya kadar götürülmesi talebini ortaya koyuyorlar. Bu manada 'erken seçim', 'erken seçim' diye tekrarlama durumunda kalmaları, Haziran 2023'e kadar bu yamalı bohça ittifakının dikişlerinin patlamasının önüne geçmek içindir” değerlendirmesinde bulundu

Zamanında yapılacak seçimlerde milletin "yıkım ittifakı" ile "yapım ittifakı" arasındaki farkı net bir şekilde karara bağlayacağını hatırlatan Akbaşoğlu, "Cumhur İttifakı'nın zaferi ile 2023 seçimleri neticelenecek." dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz