Vedat Milor ve Bahçeli'nin danışmanı arasında 'bölücü kebapçı' tartışması

Vedat Milor ve Bahçeli'nin danışmanı arasında 'bölücü kebapçı' tartışması

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'bölücü kebapçılar' söylemine sosyal medya hesabından karşılık veren Vedat Milor, MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Çiçek’in sert tepkisiyle karşılaştı. İkilinin uzayan polemiği sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Teröre yardım ve yataklık yapan Bölücü Kebapçıların işsizlikte payı vardır" açıklamasına atıfta bulunarak "kebap değerlendirme kriterlerini" paylaştı. MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Çiçek, Milor'un paylaşımına tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün grup toplantısında "Çarşı pazar marketlerdeki vicdani olmayan zamlı ürün satışlarından samimi olarak şikayet edenlere hak veriyorum. Fakat vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edip pireyi deve yapanlara da terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Teröre yardım ve yataklık eden Bölücü Kebapçıların işsizlikte payı vardır" ifadelerini kullanmıştı.

KRİTERLERİNİ SIRALADI

Twitter üzerinden açıklama yapan Milor, takipçilerine 'kebap değerlendirme kriterlerini' şu ifadelerle sıraladı: ''Güncellemenin ardından kebap değerlendirme kriterlerim aşağıdadır: - Zırhla mı çekilmiş? - Kuyruk yağı var mı? - İşletmeci bölücü mü?''

MHP'DEN YANIT

Milor'un bu paylaşımına MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek'ten tepki geldi. Çiçek, Milor'un paylaşımını alıntılayarak, ''Bugüne kadar "Ne şiş yansın, ne kebap" hayat yaşayan Vedat Milor için değerlendirme kriterim: - Dinlediğini, okuduğunu anlıyor mu? -Muhaliflere kuyruk yağı mı olmak mı istiyor? - Kebap yanında aşırı alkol mü aldı?'' yorumunda bulundu.

MİLOR'DAN İKİNCİ PAYLAŞIM

Milor daha sonra Çiçek'in tweetini alıntılayarak, şu yanıtı verdi: ''Takipçi arkadaşlarımızla bugünkü soru - cevap etkinliğinden. Sırasıyla cevaplarım: Evet, Hayır, Hayır.''

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz