Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

“U” logosunun sırrı ortaya çıktı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’daki bazı metrolara konulan “U” harfli logolarla ilgili, “Biz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak inşa ettiğimiz metroların logosunu 'U' yapıyoruz. O ulaştırmanın U’su” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’daki metrolara konulan “U” harfli logolara ilişkin açıklamada bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca inşa edilen metroların logosunda “U” harfini kullandıklarını söyleyen Karaismailoğlu, “O, ulaştırmanın 'U'su. İsteyen 'underground' anlasın ister 'U-Bahn' anlasın ister 'ulaştırma' anlasın ama biz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yaptığımız metroların ismini 'U' yapıyoruz” dedi.

EMEK HIRSIZLIĞI VURGUSU

İstanbul’da “M” ve “U” harfleri dolayısıyla kafa karışıklığı yaşanabileceği iddialarına ilişkin konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Niye karışsın ki? Altında 'metro' yazıyor zaten. Biz işin kendisine odaklanalım. İstanbul'da çok büyük işlerimiz var, 7 tane büyük metro işi yapıyoruz. 7 tane büyük metro işi 103 kilometre, bunun Türk lirası olarak karşılığı 60 milyar liradır ama karşı taraf hiçbir iş yapmadı. Sırf algı operasyonları yapan bir yönetim var. O yüzden bundan rahatsız oldular. İstanbul dünyanın aynı anda en çok metro yapılan şehri. Bunları herkesin bilmesi lazım. Hiç kimsenin de emek hırsızlığı yapmaması lazım” şeklinde konuştu.

“U MEVZUSUYLA UĞRAŞMAYIN”

Logo konusuna tepki gösteren İBB’yi eleştiren Karaismailoğlu, “Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler. 2 buçuk yıl oldu, yaptıkları, tamamladıkları bir metro projesi var mı?” sorusunu iletti. Gazetecilerin, Ankara’da Bakanlık tarafından tamamlanan metrolarda “U” harfli logoların kullanılıp kullanılmayacağını sorması üzerine Bakan Karaismailoğlu, “U mevzusuyla uğraşmayın” dedi.

“İSTANBULLULARA HİZMET İÇİN YAPIYORUZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ülkenin her yanında olduğu gibi İstanbul’da da metrolar ve altyapı yatırımları yaptıklarını söyleyen Karaismailoğlu, “İstanbullulara hizmet için yapıyoruz. Çünkü zaten sıkıntısını çekiyorlar. İnşallah en kısa zamanda da bu yatırımları bitireceğiz. İstanbulluların hayatını kolaylaştıracağız, yaşam kalitesini artıracağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz