Şişli’de ölü kedi vahşeti!

Şişli’de ölü kedi vahşeti!

Evinin pencere demirlerine ölü kedileri boyayıp asan kadın mahalle sakinlerini tedirgin etti. Çevredekilerin şikayeti üzerine psikolojik sorunları olduğu iddia edilen kadın gözaltına alındı.

Çocukluğundan beri Şişli Kurtuluş Mahallesine yaşayan Kader K. (46) son zamanlarda evinin pencere demirlerine boyanmış ölü Kediler asmaya başladı. Bunu gören mahalle sakinleri kadının tedavi edilmesi için imza toplayarak yetkililere haber verdi. Bunun üzerine Kader K. polis tarafından gözaltına alındı.

MAHALLE SAKİNLERİ İMZA TOPLADI

Olay, Şişli Kurtuluş Mahallesi Değirmen Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre, çocukluğunda Kurtuluş'ta yaşayan Kader K. (46) bir süre önce babasından kalan boş eve geldi. Önce evin cam ve çerçevelerine kıran kadın, bazı eşyaları da dışarı attı.  Bir süre sonra Kader K.'nın evinin penceresinde farklı zamanlarda sarıya ve pembeye boyanmış ölü kediler olduğunu görenler büyük şok yaşadı. Kadının tedavi edilmesi için imza toplayarak yetkililere haber verildi.

“SİZ NE ANLARSINIZ SANATTAN”

Kader K. polis tarafından gözaltına alınarak, hakkında 'Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet' suçundan adli işlem yapıldı. Kader K. polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kadının açıklaması ise şaşırttı: "Siz ne anlarsınız sanattan.."

“KEDİYİ KENDİSİ ÖLDÜRMEMİŞ”

Mahalle sakini Yunus Arı, "Yaşlı bir kadın var. Arada buraya gelerek kediyi boyayıp bantladıktan sonra pencereye asıyor. Mahalleli olarak tedirginiz. Polise haber verdik" dedi. Diğer mahalle sakini İlkay Karaküçük, "Mahalleli olarak çok başvuran oldu. Kadın gözaltına alınmış. Sokağa rahatsızlık veriyordu. Ama bir hastalığı var mı yok mu bilmiyorum. Burada insanlara bağırıp sataşıyordu. İnsanlara zarar veriyordu. Bir gün ölü kediyi boyayıp şuraya asmıştı. Burası bayağıdır kullanılmayan bir yer. Kediyi kendisi öldürmemiş. İçeride ölü olarak bulmuş" diye konuştu.

ÖLÜ KEDİYİ PENCERE DEMİRİNE ASTI

Kader K'nın ölü kediyi boyadıktan sonra pencere demirlerine asması cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde kadının ölmüş kediyi boyadıktan sonra pencereye asması yer aldı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz