Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Servis şoförleri testinde şok sonuç: 5 bin 315 bağımlı!

İBB, aralarında servis şoförlerinin de yer aldığı adaylara narkotik madde bağımlılığına yönelik test yaptı. Binlerce şoförün narkotik madde kullandığı ortaya çıktı.

UKOME Ağustos ayı toplantısında İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Barış Yıldırım, İBB'ye başvuran 141 bin 350 şoför adayına narkotik madde bağımlılığı testi yaptıklarını açıkladı. Test sonuçlarına göre aralarında servis şoförlerinin de bulunduğu binlerce şoförün narkotik madde testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

5 BİN 315 ADAYIN NARKOTİK MADDE TESTİ POZİTİF ÇIKTI

İstanbul'un çeşitli ulaşım sorunlarının görüşüldüğü UKOME toplantısında Servis şoförü adaylarının ve halihazırdaki servis şoförlerinin alkol ve uyarıcı madde testine tabi tutuldukları açıklandı. 141 bin 250 şoför ve şoför adayının 5 bin 315'inde test sonucu pozitif çıktı. Bu kişilerin şoförlük yapmaları engellenirken, bundan sonra yapılacak her servis şoförü alımında adayların alkol ve uyarıcı madde testine tabi tutulacağı açıklandı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz