Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Samsun Devlet Opera ve Balesi "Il Trovatore" konserini beğeniye sunacak

NotHaber

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Giuseppe Verdi'nin eseri "Il Trovatore" konseriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

SAMDOB'dan yapılan açıklamaya göre, "La Traviata", "Maskeli Balo", "Rigoletto", "Aida" gibi dünya opera tarihinin en değerli yapıtlarının ölümsüz bestecisi Verdi'nin "Il Trovatore" eseri, dinleyicilerle buluşturulacak.

Ayşe Ceylan'ın anlatıcılığını üstlendiği konserde, piyanoda Nona Tsutskiridze olacak.

Eserin konusu ise özetle şöyle:

"İspanya, sivil savaşlar yüzünden ikiye bölünmüştür. Kralın ordularının komutanı Kont di Luna, kraliçenin hizmetindeki genç ve soylu bir kadın olan Leonora'ya aşıktır. Ancak aşkının karşılığı yoktur. Leonora, Manrico adındaki bir turbadura (eski zamanlarda sokaklarda gezip şarkılar söyleyen çalgıcı) aşıktır. Manrico, Azucena adındaki çingene bir kadın tarafından büyütülmüş ve yıllarca onu annesi olarak bilmiştir. Azucena'nın büyük bir sırrı vardır."

Konserde, "Manrico"ya Ari Edirne, "Leonora"ya Seda Ortaç, "Kont di Luna"ya Murat Göçken, "Azucena" rolüne Anna Chubuchenco hayat verecek.

Konser, 25 Aralık Cumartesi saat 20.00'de Aydın Gün Salonu'nda beğeniye sunulacak.


Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz