Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Sahilden kovalarla balık topladılar

Sahilden kovalarla balık topladılar

Sahilden kovalarla balık topladılar
NotHaber
ÖZET

  • Deniz suyunun soğuması nedeniyle tonlarca istavrit kıyıya vurdu.
  • Vatandaş sahilden kovalarla balık topladı.

Deniz suyunun aniden soğuması sebebiyle Bartın’ın Avara Göçkün Demirci sahilinde tonlarca istavrit kıyıya vurdu. Yaklaşık 500 metre uzunluktaki sahil şeridi tonlarca balıkla kaplandı.  Yüzlerce vatandaş ellerinde kova, çuval ve poşetlerle balık toplamak için sahile akın etti.

“ŞİMDİYE KADAR BÖYLE BİR ŞEY GÖREMEDİM”

Vatandaşlar ellerinde fenerlerle kıyıda biriken balıkları topladığı anlar ilginç görüntüler oluşturdu. Ramazan Şen, poyrazın sert esmesi nedeniyle deniz suyunun soğuduğunu ve iki akşamdır ciddi bir balık akını olduğunu söyledi. Şen, "Bu akşam yaklaşık 40 kilo balık topladım. Kendim denizciyim ama şimdiye kadar böyle bir şey görmedim. Büyüklerimiz 20 yıl önce böyle bir şey olduğunu söylüyor ama bu kadar da değilmiş. Bu akşam yüzlerce kişi balığa doydu." dedi.

“DENİZİN ANİ SOĞUMASI NEDENİYLE BALIKLAR KIYIYA VURDU”

Köy sakinlerinden Nevzat Yelkenci de denizin ani soğuması nedeniyle tonlarca istavritin sahile vurduğunu ve birçok kişi gibi kendisinin de kovalarla sahile geldiğini belirterek, “Burada 100 kilo toplayan var. Daha önce de bu olayı yaşamıştık ama böylesi olmamıştı." ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz