Özdağ: Kürtler sorun değil, kardeşimizdir!

Özdağ: Kürtler sorun değil, kardeşimizdir!
NotHaber

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kürt sorunu tartışmalarını Diyarbakır’da yorumladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Diyarbakır'da “Kürt Sorunu yok, terör sorunu var” dedi.

Kürtleri sorun olarak değil kardeş olarak gördüklerini söyleyen Özdağ, “Güneydoğu'daki sorunun doğru tespit edilmesi gerekir. Kürt sorunu yok bizim için. Biz sorunu net, sınırları belli ve terör sorunu olarak görüyoruz. Bunu bugün de böyle gördük, 1984'te de böyle gördük, 1976'da Apocular ilk kurulduğu zaman da bunun bir terör sorunu olduğunu gördük” şeklinde konuştu.

DEMİR GÜVERCİN PROGRAMINI ANLATTI

Türkiye'de terör ve terörle mücadele konusunda yıllardan beri çalışmalar yaptığı bilgisini veren Özdağ, “Terör sorununun da nasıl aşılacağını, 'PKK Neden Bitmedi Nasıl Biter' adlı 450 sayfalık çalışmada iç ve dış unsurlarıyla ortaya koydum. Zafer Partisi de şimdi bir program sunuyor Türkiye'ye. Bu programın adı Demir Güvercin. Bu Türkiye'nin PKK terörüyle mücadele programı. Demir Güvercin programını önümüzdeki süreçte bütün kamuoyuyla paylaşacağız. Ama şunu söyleyeyim biz teröre ve teröre taviz verene sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz” diye konuştu.

“SURİYELİLER GİDİNCE 1 MİLYON 300 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI DOĞACAK”

Türkiye'deki bütün sığınmacıları ülkelerine göndermeyi hedeflediklerini bir kez daha yineleyen Özdağ, şehir şehir Suriyeli göçmen rakamlarını açıklayarak “Gaziantep'te 700 bin, Şanlıurfa'da 700 bin, Kilis'te 130 bin, Hatay'da 700 bin, Adana'da 450 bin, Mersin'de 450 bin Suriyeli var. Sadece bu hatta 3 milyon Suriyeli yaşıyor. Nüfusları da çok hızlı artıyor. Bu ne demek? Senin kardeşlerinin iş bulamaması demek. Senin annenin sosyal yardımı paylaşması demek. Onlar dönecekler. 8 milyon kişi döndüğü zaman Türkiye'de 1 milyon 300 bin kişiye iş açılacak” bilgisini verdi.

GÖÇMENLERİN DÖNÜŞÜNÜN EKONOMİK YANSIMASI NE OLACAK?

Özdağ, Suriyeli göçmenlerin evlerine döndüğünde neler olacağını şu sözlerle anlattı: “Onlar gidince kiralar düşecek, temel gıda maddelerinin fiyatları düşecek. Hastanede Suriyelinin arkasında bekleyip ondan sonra da onun parasını ödemekten kurtulacaksın. Çocuklarınız okullarda Suriyeliler dersini anlasın diye vakit kaybetmekten kurtulacak. Ondan sonra Türkiye artık AVM değil fabrika inşa etmeye başlayacak”

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz