Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Özbek sanatçılar İstanbul'da konser verdi

Özbek sanatçılar İstanbul'da konser verdi
NotHaber

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Türkiye'ye gelen 50 Özbek sanatçı, ''Özbekistan Kültür Günleri'' etkinlikleri kapsamında sanatseverlerle buluştu

Özbek sanatçılar, "Özbekistan Kültür Günleri" etkinlikleri kapsamında Konser verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte "Özbekistan Konseri" gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Türkiye'ye gelen 50 Özbek sanatçı Mecidiyeköy Büyük Sahne'de gerçekleştirilen etkinlikte sahneye çıktı.

Gulsanam Mamazoyitova, Otabek Muxammadzoxid ve Ozoda Nursayidaova'nın da aralarında bulunduğu sanatçıların sahneye çıktığı gecede, Navbahor Dans Topluluğu da gösteri sundu.

Konserde "Neşe", "Kara Gözlüm", "Neredesin", "Pervane", "Yiğit", "Özbeğim Atlası", "Canona", "Aşıklar" ve "Lezgi" gibi eserler seslendirildi.

"Özbekistan: İpek Yolu'nun Kalbi" fotoğraf sergisinin de izlenime sunulduğu geceye, Özbekistan Kültür Bakan Yardımcısı Olimjon Mirzayev, Özbekistan'ın İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodcaev, çeşitli ülkelerin konsolosluk yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz