Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Olağanüstü sıcaklıklar geliyor! Yeni yangın riski!

NotHaber

Önümüzdeki hafta Sahra çölü üzerinden rekor sıcaklıklar geliyor. Ege ve Akdeniz'de hava sıcaklığı 50 dereceye ulaşması bekleniyor.

Türkiye’yi, önümüzdeki hafta 4-6 Ağustos tarihleri arasında bugünlerden daha sıcak bir atmosfer bekliyor. 

ABD Ulusal Hava Servisi’nin (GFS) tahminine göre; Ege ve Akdeniz'de sıcaklıkların 50 dereceye kadar yükselmesi beklenirken, İstanbul'da dahi sıcaklıkların 40 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor. Değerlendirmelere göre megakent, tüm zamanların sıcaklık rekorunu tazeleyebilir.

ORMAN YANGINLARI OLAĞANÜSTÜ BOYUTLARA ULAŞABİLİR

Türkiye'nin dört bir yanında etkili olan orman yangınları halen devam ediyor. Hali hazırda bölgede yaşanan orman yangınlarının üzerine gelen Aşırı sıcakların, yeni yangınlara yol açmasından endişe duyuluyor. Uzmanlar, Akdeniz ve Ege dolaylarında tahmin edilen aşırı sıcak ve kuru havanın bölgede Orman yangını riskini artıracağını aktarıyor.

ZORUNLU OLMADIKÇA GÜNEŞİN ALTINDA DURMAYIN

Yılın en sıcak günlerinin yaşanacağı tahmin edilen gelecek hafta için, uzmanlar sıcak çarpması riskine karşı vatandaşları uyarıyor. Zorunlu olmadıkça güneşin altında fazla vakit geçirilmemesi ve bol bol sıvı tüketilmesi gerektiği belirtiliyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz