Okullar açıldı! İstanbul felç oldu!

Okullar açıldı! İstanbul felç oldu!
NotHaber

Okullarda yüz yüze eğitimin ilk gününde İstanbul trafiği keşmekeşe döndü. Sabahın erken saatlerinden itibaren trafik yoğunluğu yüzde 62'ye ulaştı.

İstanbul'da okullarda yüz yüze eğitimin ilk gününde tafik yoğunluğu üst seviyeye çıktı. İstunbul Büşyükşehir Belediyesi'nin (İBB) trafik haritasına göre saat 08.00'de yoğunluk yüzde 62 olarak ölçüldü.  Saat 09.10'da ise trafik yoğunluğu yüzde 56'ya düştü.

E-5'TE TRAFİK DURDU

Yaz tatilinin bitmesi ile birlikte okulların da açılmasının da etkisiyle E-5 olarak da bilirnen D-100 karayolunda saat 06.30'dan itibaren büyük yoğunluk gözlemlendi.  Haramidere'den Avcılar ve Küçükçekmece yönüne araçlar yoğunluk nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi. 

SEFER SAYILARI ARTIRILSA DA YETMEDİ

Toplu taşıma araçlarının ilk gün saat 14.00'e kadar ücretsiz olması da trafik yoğunluğunu azaltmadı. Metrobüs seferleri arttırılırken, peş peşe araçların kalmasına rağmen bazı duraklarda yığılmanın önüne geçilemedi. Yoğunluğun önüne geçebilmek için Söğütlüçeşme, Zincirlikuyu yerine daha kısa mesafedeki Cevizlibağ seferleri de arttırıldı. Özellikle Avcılar'daki Merkez Üniversite Kampusü durağında yolcular araçlara binmekte zorlandı.

OKUL ÇEVRELERİ KİLİTLENDİ

Öte yandan birçok okulda öğrencilerin servis planlamasının yapılmamış olması da yoğunluğu ortarın bir diğer etken olarak öne çıktı. Servis kaydı alınmayan birçok öğrenciyi ilk gün velileri okullarına bırakmak drumunda kaldı. Bu da okul çevrelerindde kilitlenmelere yol açtı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz