Okulda çalışan 10 kişinin testi pozitif!

Okulda çalışan 10 kişinin testi pozitif!
NotHaber

Okulda çalışan servis şoförü, öğretmen ve temizlik görevlisi 10 kişinin PCR testleri pozitif çıktı.

Trabzon’da aşısını olmayan öğretmen ve Okul çalışanlarına yönelik yapılan Pcr Testi uygulamasında 10 kişinin testinin pozitif çıktı. Trabzon Sağlık Müdürü Hakan Usta, “Bu 10 kişi, aşı olmayan, belki de aşıya direnen kişiler. Yakalandılar ve şimdi o doğrultuda şoför olan aracını başkasına bırakmak durumunda, öğretmen olan sınıfını başkasına bırakmak durumda, temizlik personeli de işini başkasına devretmek durumunda, evlerinde izole durumdalar” dedi.

“SAĞLIK PERSONELİNDEN HER GÜN 15 POZİTİF VAKA ÇIKIYOR”

Pozitif vakaların iş gücüne darbe vurduğunu belirten Usta, “Sağlık personelinin hem aşı hem filyasyon hem de hastane hizmetlerinde ciddi yükleri var. Sağlık personelinden de her gün 15 civarında pozitif çıkıyor. Oradan da bir iş kaybımız oluşuyor. Ayrıca PCR ile ilgili bir iş gücü oluşturmak bizi zorluyor” dedi.

“SAHTE AŞI KARTI BİZDE DE VAR!”

Sahte aşı kartı ve PCR test sonucu sahteciliğine de değinen Usta, "Bizde de maalesef var. Bununla ilgili biz tespitler yaptığımız zaman ilgili mercilere hemen şikayette bulunuyoruz. Onlar da gerekli işlemi yapıyorlardır. Vatandaşımızın bu konuda duyarlı olması gerekiyor. Buna insanların yeltenmesi gerçekten toplum açısından çok üzücü. Toplum bağışıklığını hiçe saymak anlamına geliyor, hastayken dolaşmak anlamına geliyor. Biz bunlara karşı duyarlılık bekliyoruz." diye konuştu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz