Navigasyona uydu, merdivenli sokakta takla attı

Navigasyona uydu, merdivenli sokakta takla attı

Ümraniye'de sürücüsünün navigasyona uyarak merdivenli sokağa girdiği otomobil takla attı.

Ümraniye’de bir sürücü Navigasyon uygulamasını kullanarak seyahat etmekteydi. Uygulama sürücüyü Merdivenli yola sokunca Otomobil takla atarak aşağıya yuvarlandı. Sürücü, şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu.

KAZADAN YARA ALMADAN KURTULDU

Kaza, saat 19.00 sıralarında Armağanevler Mahallesi Gürsel Sokak'ta meydana geldi. Osman Karaoğlan, 41 EJ 310 plakalı otomobiliyle ilerlediği sırada cep telefonundaki navigasyon uygulamasının yönlendirmesiyle yol olarak görünen Başak Sokak'a girdi. Sokaktaki merdivenleri fark edemeyen Osman Karaoğlan'ın kullandığı otomobil, taklalar atarak duvara çarptı. Karaoğlan şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu.

“HERHANGİ BİR TABELA YOKTU”

Yaşadıklarını anlatan sürücü Osman Karaoğlan, “Üst sokaktan gelirken navigasyon bana sağa dönüş gösterdi. Yani burayı yol olarak gösterdi. Ben de sağa döndüm. Döndükten sonra merdivenli bir yol görüyorsunuz zaten burası. Takla ata ata aracımla beraber inmeye başladım. En son duvara çarpıp durdum. Aracın içinde kafamı korudum bir şey olmasın diye. Sonra camdan çıkmaya çalıştım kendi başıma. Allah'a şükür burnum kanamadan çıktım. Ama sokak olarak gözüküyordu. Herhangi bir girilmez ibaresi de yok.” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz