Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Meteorolojiden uyarı! Sıcaklıklar 8 ila 10 derece düşecek!

NotHaber

Türkiye günlerdir yazın bunaltıcı sıcaklıklarının etkisi altında. Meteoroloji uzmanlarına göre, perşembe gününden itibaren sıcaklıklarda 8 ila 10 derece arasında düşüş olacak.

Günlerdir yurdumuzu etkisi altına alan Kuzey Afrika kökenli sıcak hava dalgası, önümüzdeki günlerde etkisini kaybetmesini bekleniyor. Rusya üzerinden inmesi beklenen serin  salınımla birlikte özellikle yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 8 ila 10 derecelik hissedilir bir düşüş olması tahmin ediliyor. Sıcaklıkların rekor seviyelere ulaştığı Akdeniz ve Ege bölgesinde de Rusya üzerinden gelmesi beklenen Serin havayla birlikte mevsim normallerine inmesi tahmin ediliyor.

SICAK HAVALAR BUNALTTI!

Megakent İstanbul’da sıcaklık geçtiğimiz günlerde 35 dereceye kadar yükseldi. Akabinde yüksek nemde eklenmesiyle birlikte bunaltıcı hava İstanbullulara zor anlar yaşatmıştı.  Ankara’da geçtiğimiz Pazar günü sıcaklık 38 derece ölçüldü. Yakıcı güneş etkisini fazlasıyla hissettirdi. Öte yandan Güney Doğu Anadolu bölgesinde sıcaklık günlerdir 40 derecenin üzerinde seyretti.

PERŞEMBE GÜNÜ SERİN HAVAYA KAVUŞUYORUZ

Hava sıcaklığının Perşembe gününden itibaren hissedilir derecede düşeceğini bekleyen uzmanlar, özellikle kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri civarında, kuzey kesimlerdeyse sıcaklığın normallerinin altına düşmesini tahmin ediyor. Rusya üzerinden gelen serin salınımla birlikte Cuma günü sıcaklıkların  İstanbul’da 23-25, Ankara’da 22-24 ve İzmir’de 30-32 dereceye inmesi tahmin ediliyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz