Meral Akşener’den 17-25 Aralık için Yüce Divan çağrısı!

Meral Akşener’den 17-25 Aralık için Yüce Divan çağrısı!
NotHaber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 17-25 Aralık dosyalarıyla ilgili olarak Yüce Divan çağrısı yaptı.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın son günlerde verdiği demeçlerle gündeme gelen 17-25 Aralık dosyaları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önerisiyle yeni bir boyut kazandı. FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat adlı programına konuk olan Akşener, mecliste hemen bir soruşturma komisyonu kurulmasını ve 17-25 Aralık dönemindeki iddiaların yeniden ele alınmasını istedi.

MERAL AKŞENER: TÜRKİYE BİR TRAVMADAN KURTULUR

Komisyonun AK Parti tarafından kurulmasını talep eden Akşener, “Biz Meclis’te bir soruşturma komisyonu kurup, hemen Yüce Divan'a gönderilmesini sağlayabilirsek eğer, Türkiye bir türlü unutamadığı bu travmadan kurtulur. Eğer bu arkadaşlar suçsuz ise aklanıp geri dönerler. O zaman yargıda FETÖ adamları var diye sorunları varsa bugün öyle bir sorunları yok. Bu 4 bakanın Yüce Divan'a gönderilmesinde fayda var. O dönem ortaya çıkan paralar, tapeler, o günkü gündem için söylüyorum. Bunlar unutulmaz. Bunun üzerine 5-10 maaşlı danışmanlar ortaya çıktığında Sayın Erdoğan’a faydası olur” dedi.

“BU BİR FIRSAT”

Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık dosyalarını gündeme getirmesini fırsat olarak nitelendiren Akşener, “Erdoğan Bayrakta’a sövmek, onu korkutmak yerine, çünkü bir başka şey daha var. Beni öldürürler, döverler, benim ona gücüm yetmez diyor. Bayraktar hazır cesaretlenmişken, hazır vicdanıyla bir muhasebe yapıyorken AK Parti grubu meclise bir soruşturma önergesi getirsin. Biz hemen bu önergeye evet diyeceğiz. Dolayısıyla gitsin” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz