Kritik Kabine Toplantısı bugün! Yeni kısıtlama olacak mı?

Kritik Kabine Toplantısı bugün! Yeni kısıtlama olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, artan koronavirüs vakaları, yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi ve buna karşın eğitimde alınabilecek önlemler gibi pek çok önemli konu masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı bugün yapılacak. Toplantının ana Gündem maddeleri fahiş fiyat artışları ve salgınla mücadele olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Vaka sayısının 30 binli sayıları geçmesi ile Kabine Toplantısı'nda koronavirüse karşı alınan önlemlerin değerlendirilmesi ön görülüyor. Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine Toplantısı'nın 11 Eylül Pazartesi günü saat 15.00'da başlayacak.

SALGINLA MÜCADELE

Koronavirüs salgınındaki vaka artışı ve yüz yüze eğitimin vaka artışına olan etkisi kritik Kabine Toplantısı'nda gündeme gelecek. Koronavirüs salgınında gelinen son durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kabineye yapacağı sunumda olacak. Hastane doluluk oranları ve aşılamada gelinen son durum hakkında kabineye bilgi verecek. Yüz yüze eğitimin vaka artışlarına etkisi, okullarda alınacak ek önlemler de masada olacak. Toplantıda ayrıca kısa süre içinde acil kullanım onayı alması beklenen yerli aşı Turkovac çalışmaları da değerlendirilecek.

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE DE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantının gündeminde ekonomideki gelişmeler de var. Fahiş fiyatlarla mücadelede atılan adımları yapılacak yasal düzenlemeler. Tarladan vatandaşa giden süreçlerin düzenlenmesi de gündem başlıklarından gıda enflasyonu ve fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin atılabilecek adımlar da kabine üyelerince değerlendirilecek.

İKİ ÜLKE ARASI İLİŞKİLER MASADA

Kabinede Yunanistan ile devam eden istişafi görüşmeler hem İran hem de ırak ile geçtiğimiz hafta yapılan istişari görüşmeler de ele alınacak. Afganistan’da Taliban’ın yönetime gelmesi sonrası iki ülke arasındaki ilişkiler de masada olacak.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz