Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Köpek tartışması kundaklama ile bitti! Kiracı canını zor kurtardı

NotHaber

Zonguldak'ta K.E isimli vatandaş, köpek beslemesinden şikayetçi olduğu komşusu K.K ile tartıştı. Tartışma üzerine sinirlenen K.K., K.E’nin ev sahibi olduğu Ayfer Serpil Alpay’ın oğluyla birlikte kiracı olarak oturduğu iki katlı evi yaktı.

Zonguldak’ta Ev sahibi K.E, köpek beslemesinden şikayetçi olduğu K.K ile tartıştı. Tartışma üzerine sinirlenen K.K., Ayfer Serpil Alpay’ın oğluyla birlikte kiracı olarak oturduğu iki katlı evi yaktı.

Mithatpaşa Mahallesi Yıldız Tepe Sokak'ta saat 02.00 sularında iki katlı evde çıkan yangında, Ayfer Serpil Alpay ile oğlunun yaşadığı ev yandı. Yangına uykuda yakalanan Alpay ile oğlu son anda kurtuldu. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saatlik çalışmasıyla söndürülen yangında ev tamamen kül oldu. Oğluyla sokakta kalan Ayfer Serpil Alpay'a komşuları sahip çıktı.

Polis, yangını çıkardığı iddiasıyla aynı mahallede yaşayan K.K.'yi gözaltına aldı. K.K.'nin emniyetteki işlemleri devam ederken mahalleli karakola giderek adamdan şikayetçi oldu.

CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK, KORKUDAN UYUYAMIYORUZ

İddiaya göre K.K.'nin beslediği köpek nedeniyle dün evin sahibi K.E. ile tartıştığı ve evi ateşe vereceğini söyledi. Ev sahibi K.E. can güvenliklerinin olmadığını ve korkudan geceleri uyuyamadıklarını dile getirdi. K.K.'nin uzun zamandır kendilerini tehdit ettiğini de söyleyen K.E., "Bize hakaretler ve küfürler ediyordu. Polis geldi. Ben kriz geçirip hastaneye kaldırıldım. Gece de yangını çıkardı. 'Evinizi yakacağım' diye bizi tehdit ediyordu. Gece de bu olay meydana geldi" dedi.

''YANGINDA TÜM BİRİKİMİMİ KAYBETTİM''

Evde kiracı olan Ayfer Serpil Alpay, yangında tüm birikimini kaybettiğini söyledi. Çaresiz kaldıklarını anlatan Alpay, "Dün öğlen başladı bu olay. Komşumuzu tehdit etti. Burada herkese küfredip taciz ediyordu. Gün boyu evleri yakacağını söylüyordu. O ailenin yan tarafımda bulunan baba evini tutuşturdu. Ben de yan dairede kiracıydım. Çocuğum uyuyordu. Ayak seslerini duydum. Camdan bakınca alevleri gördüm. Oğlum uyuyordu. Ateş alınca koşarak kaçtı. Karanlık olduğu için seçemedim ama oydu. Ben çıkamadım zaten komşularım çıkardı. Kaldım dışarıda. Devletimiz illaki bir yardım edecektir bizlere" diye anlattı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz