Kılıçdaroğlu İstanbul'da yeni il binasını açtı!

Kılıçdaroğlu İstanbul'da yeni il binasını açtı!
NotHaber

Partisinin yeni İstanbul il binasının açılışında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin var olan bütün sorunlarına talibiz. Bizim üstlendiğimiz görev tarihsel bir görevdir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin var olan bütün sorunlarına talibiz. Bizim üstlendiğimiz görev tarihsel bir görevdir. Bu görevi üstlenen kişiler sıradan insanlar değildir. CHP'li olmak sıradan bir partili olmanın çok ötesindedir. Biz yaşadığımız ülkeye de sahip çıkacağız” dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: HALKIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

CHP'nin Sarıyer’deki yeni İstanbul il binasının açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu “Son kurultayda 5 temel sorundan söz ettim ve bu sorunların çözülmesi gerektiğini söyledim. Bunları çözmek için de güçlü bir irade ve halkın desteğine ihtiyacımız var. Binalar güzel olabilir, ben bazen yeni bina alındığında yol arkadaşlarıma şunu söylerim; 'Bina güzel ama sakın içeride fazla oturmayın, bizim görevimiz dışarıda.' Hangi partiden olursa olsun her vatandaşımın benim başımın üstünde yeri var" diye konuştu.

“HARCADIĞINIZ PARA MİLLETİN PARASIDIR”

İzmit Belediyesi tarafından Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi açılışına da katılan CHP Lideri burada yaptığı konuşmada belediye başkanlarına verdiği tavsiyeyi hatırlattı. Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarının harcadığı her kuruşun hesabını verme geleneği oluşması lazım. Bunu bütün belediye başkanlarımıza söyledim. Harcadığınız para sizin paranız değil. Harcadığınız para milletin parasıdır. Harcadığımız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz andan itibaren yeni bir siyaset penceresini açmış olacağız. Ahlaklı, düzgün ve adaletli bir siyaset. Yeni bir siyasetin penceresini açtık, buradan gidiyoruz. Dayanışma kültürüyle gidiyoruz, halka hesap vererek gidiyoruz” dedi.

“2023 SEÇİMLERİNDE TÜRKİYE’Yİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP olarak kişiler arasında bir ayrım yapmadıklarına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan kimlik, inanç, kültür tarzı ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışıyla gidiyoruz. Bunu hayata geçireceğim. Bu konuda çok ama çok kararlıyız. Cumhuriyetin 100'üncü yılında Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti, Allah'ın izniyle demokrasiyle taçlandıracağız ve güzelim bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz