‘Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu’ iddiası!

‘Kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu’ iddiası!
NotHaber

Artvin'de okulları ziyaret eden Kaymakam Mehmet Faruk Saygın'ın gittiği bir lisede kendisine sınıfa girişinde 'Hoşgeldiniz' diyerek elini uzatan öğretmeni kovduğu iddia edildi.

 

Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde (ÇPAL) girdiği sınıfta kendisine "hoş geldiniz" diyen ve elini uzatan öğretmeni "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" diyerek sınıftan kovduğu iddia edildi.

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ İTİBARSIZLAŞTIRILAMAZ

Yaşananları öğretmenlik mesleğine yapılmış bir hareket olarak değerlendiren Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu “Bugün okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir. Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, “Sen kimsin, ücretli misin?” diyerek tehditvari konuşmuştur. Ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız” diye konuştu.

ARTVİN VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.”

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz