Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Kastamonu'da sağanak yağış tedirgin ediyor

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, akıllara yeniden bir sel felaketi mi yaşanacak sorusunu getiriyor.

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, sağanak yağış etkili oluyor. 11 Ağustos'ta şiddetli yağışların ardından yaşanan selin can kayıplarının yanı sıra büyük çapta hasara yol açtığı Bozkurt ilçesinde, akşam sağanak başladı.

VATANDAŞLAR HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

Sağanak sırasında vatandaşlar ve sel felaketinin yaralarını sarmak için gelen görevliler, cami avlusu, petrol istasyonu, durak ve çadır gibi alanlara sığındı. Trafik ekipleri ise sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

SEYYAR KÖPRÜ SEL İHTİMALİNE KARŞI KALDIRILDI

Bozkurt'ta kurulan seyyar askeri köprü, sel ihtimaline karşı kaldırıldı. İlçede 11 Ağustos'ta yaşanan sel nedeniyle Ezine Çayı üzerinde bulunan köprü yıkıldıktan sonra, bölgede çalışan ekiplerin ihtiyacı üzerine 15 Ağustos'ta seyyar askeri köprü kurulmuştu. İlçede kurulan seyyar askeri köprü, şiddetli yağış sonrasında oluşabilecek sel ihtimaline karşı kaldırıldı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz