İstiklal Caddesi pandemi öncesine döndü

İstiklal Caddesi pandemi öncesine döndü
NotHaber

Türkiye'de son haftalarda artış gösteren koronavirüs vakaları ve ölümlere rağmen İstiklal Caddesi'nde maske ve mesafe kuralına uymayanlar artıyor.

Her gün yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlayan İstiklal Caddesi’nde kimi insanlar maskelerini ellerinde taşırken, kimileriyse koluna takarak yürüyor. Maske takmayanların hepsinin bir mazereti var. Bir taraf maskenin korumayacağına kanaat getirirken, diğer taraf da aşı olduğu için maskeye gerek duymadığını belirtiyor.

“BİZİ MASKE Mİ KURTARACAK”

Soy ismini vermek istemeyen Ferhat adlı kişi "Fahrettin Koca zaten kendisi belirtti. Genelde bu ölenlerin hepsi aşı olmayanlar. Ben şöyle düşünüyorum; maske zaten kurtarmaz ki. Ben kulüpte çalışıyorum, orada bile mesafeymiş, oymuş, buymuş, şeymiş hiçbir şey yok. Sizce maske mi kurtaracak bizi. Kafelere bakın, caddeye bakın sizce maske kurtarır mı? Maskenin beni kurtarmayacağını bildiğim için, ondan dolayı takmıyorum. Bence zaten maskeden dolayı insanlar hastalanıyor" dedi.

 

“BİRAZ HAVA ALAYIM DİYE ÇIKARTTIM”

Zafer Mengüberdi ise "Maskem elimde, şu an takamadım. Otobüsten indim, nefes alamadım, nefes darlığı, astım var bende. Biraz hava alayım diye çıkarttım. Ama bildiğiniz gibi yanlış bir hareket, takmamız gerekiyor koronanın artışa, tırmanışa geçtiği bir zamanda. Türk halkından özür dilerim. Herkesin duyarlı olması lazım, yoksa bu vakaların önüne geçilmeyecek. Özür dileyerek maskemi takıyorum. İnsanların maske takmamalarının yüzde 70 nedeni resim çektirmek. Bir rahatlık daha oluyor insanlarda, çevresine bakıyor çoğu insan takmamış. Kendi de rahatlıyor. Bu sefer kendi de çıkartıyor" şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz