İşte 15 bin öğretmenin atama takvimi!

İşte 15 bin öğretmenin atama takvimi!
NotHaber

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin yeni öğretmenin atama takvimini açıkladı. Başvurular 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 15 bin yeni öğretmen atamasının takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 31 Ocak 2022'de açıklanacak.

ÖĞRETMEN ADAYLARININ SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğretmen adaylarının sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 25 Ekim'de ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 12-27 Kasım'da yapılacak. Karantina uygulaması nedeniyle sözlü sınava katılamayan adayların başvuruları ise 12 Kasım-9 Aralık'ta alınacak ve bu adayların sözlü sınavları 13-17 Aralık'ta düzenlenecek. Sözlü sınav sonuçları 27 Aralık'ta ilan edilecek.

ÖĞRETMEN ADAYLARI ATAMA TERCİHLERİNİ NE ZAMAN YAPACAK?

Öğretmen adaylarının atama tercihleri 21-26 Ocak 2022'de alınacak ve atama sonuçları 31 Ocak 2022'de açıklanacak. Bu takvime göre yapılacak atama işleminde, 2020 ve 2021 KPSS puanları göz önünde bulundurulacak. Öte yandan milli sporcuların beden eğitimi alanına sözleşmeli öğretmen olarak atanması için ayrılacak kontenjan, bu atamaya ilişkin alan bazlı kontenjan dağılımı sonrasında belirlenecek ve atama sayısından düşülecek.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz