İstanbullular müziğe ve tiyatroya doyacak! İşte haftanın kültür sanat takvimi

İstanbullular müziğe ve tiyatroya doyacak! İşte haftanın kültür sanat takvimi
NotHaber

İstanbul bu hafta, birbirinden farklı etkinlikler ile pek çok yerli ve yabancı sanatçının katılım gösterdiği konser, sergi, tiyatro ve performanslara ev sahipliği yapacak.

 

İstanbul bu hafta, birbirinden farklı etkinlikler ile pek çok yerli ve yabancı sanatçının katılım gösterdiği konser, sergi, Tiyatro ve performanslara ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarında 3'ü yeni olmak üzere 9 oyun tiyatroseverlerle buluşuyor.

Program kapsamında 15-18 Eylül'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde "Antigone", Fatih Reşat Nuri Güntekin Sahnesi'nde "Yaftalı Bulut", Kadıköy Gazhane Müze Büyük Sahne'de ise "Veba" oyunu sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Aynı tarihlerde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde iki kişinin çıktığı yolculuk hikayesini konu edinen "Geçit", Ümraniye Sahnesi'nde Naşit Özcan'ın yönettiği "Ay Carmela!", Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde Fransız oyun yazarı Moliere'nin "Hastalık Hastası" oyunları izleyicinin beğenisine sunulacak.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda ise 16 Eylül'de "İki Bekar" ve 17 Eylül'de "Bülent Bey'in Hikayesi" oyunları sahnelenecek.

SAHNE PERFORANSLARI NE ZAMAN?

 İstanbul Fringe Festival 2021'de 3 yabancı, 6 yerli olmak üzere 9 ekip dans, performans, tiyatro gösterileriyle fiziksel seyirciyle bir araya gelecek. Festival kapsamında "Cinderella's" 18 Eylül'de Atlas 1948 Sineması'nda, "Masal Masal İçinde" ise 19 Eylül'de ENKA Açıkhava Tiyatrosu'nda izleyici karşısına çıkacak.

BUIKA TÜRKİYE'YE GELİYOR

Yerli ve yabancı isimlerin konserlerinden tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda 15 Eylül'de ilk caz projesi "İhtimaller" ile Kenan Doğulu, 19 Eylül'de ise Teoman konser verecek.

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi olarak gösterilen ünlü şarkıcı Buika ise 17 Eylül'de Zorlu PSM'de hayranlarıyla bir araya gelecek.

28. İstanbul Caz Festivali kapsamında Stefano Di Battista "More Morricone" ve Ferit Odman Quintet 14 Eylül'de Swissotel The Bosphorus'da, Altın Gün ve Evdeki Saat 16 Eylül'de Turkcell Vadi Sahnesi'nde, Gece Gezmesi'nde ise Alp Ersönmez "Cereyanlı", Çağrı Sertel "Multiverse", Dilan Balkay, Kazım ve Udgang 18 Eylül'de Beykoz Kundura Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak.

49. İstanbul Müzik Festivali'nin son konserlerinde, 16 Eylül'de "Accademia Bizantina" Venedik Sarayı'nda sahne alacak.

KURUÇEŞME'DE YILDIZLAR GEÇİDİ

Paraf Kuruçeşme Açık Hava Konserleri'nde ise Yaşar ve Bendeniz 14, Rafet El Roman 15, Zara 16, Gülben Ergen 17, Seda Sayan 18, Hande Yener ve Serdar Ortaç ise 19 Eylül'de konserleriyle hayranlarıyla bir araya gelecek.

Hayranları tarafından heyecanla beklenen etkinlikler, Kovid-19 pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenecek.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz