İstanbul’a bin yeni taksi geliyor!

İstanbul’a bin yeni taksi geliyor!
NotHaber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüşüm süreci başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) teklifiyle son UKOME toplantısında kabul edilen 750 minibüs ve 250 dolmuşun Taksiye dönüşüm süreci başladı. İBB Ulaşım Daire Başkanlığı başvuruların 27 Eylül Pazartesi tarihinden itibaren yapılabileceğini duyurdu.

ÜCRETSİZ OLACAK

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, başvurular bugünden itibaren Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün Bakırköy ve Kartal'daki hizmet birimlerine yapılabilecek. Son başvuru tarihi 26 Ekim olarak belirlenirken, bizzat araç sahipleri veya vekaletname sahipleri tarafından yapılabilecek başvurulara ilişkin iş ve işlemler ücretsiz olacak.

KURA SONUCUNDA BELİRLENECEK

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından hat bazında başvurular listelenecek ve taksi dönüşümü yapılacak araç sayısından fazla başvuru olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Hat bazında, Taksi dönüşümü yapılacak araç sayısından az veya eşit başvuru olması durumunda kuraya gerek olmaksızın tüm başvuru sahipleri kura sonucunda taksi dönüşümüne hak kazanmış olarak değerlendirilecek. Kura sonucunda taksi-dönüşüme hak kazanan araçların minibüs ve taksi-dolmuş plakaları iptal edilerek kendilerine yeni taksi plakaları tahsis edilecek. Tahsis belgelerini teslim alan esnaf, UKOME kararında yer alan özelliklere sahip ve sıfır kilometre kullanılmamış bir araç temin ederek işletmeye başlayabilecek.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz