İstanbul Boğazı’nda balıkçı ağına mayın takıldı!

İstanbul Boğazı’nda balıkçı ağına mayın takıldı!
NotHaber

Avlanma yasağının sona ermesiyle birlikte, denize açılan balıkçıların ağına İstanbul Boğazı’nda patlamış bir mayın takıldı. İncelemeler sonrasında mayın kamyona yüklenerek götürüldü.

Denizde av yasının sona ermesiyle Balıkçılar, sezonun ilk siftahı için denize açıldı. Poyrazköy, Yavuz Selim Köprüsü yakınlarında dün saat 15.00 sıralarında bir balıkçı teknesinden denize atılan ağa Mayın takıldı. Bunun üzerine şaşkınlık yaşayan balıkçılar durumu polis ve sahil güvenlik ekiplerine bildirdi. Bomba imha uzmanlarının incelemesi sonrası mayının eski ve patlamış olduğu belirlendi.

"PATLAMA OLABİLİR DİYE KOMPLE SAHİLİ VE PLAJI KAPATTILAR"

İstanbul Boğazı’ndan ağına mayın takılan teknenin sahibi Osman Yıldırım şu sözleri söyledi; "Biz balıktan geldik. Teknemi limana bağladım. Daha sonra ekmek almaya gitmiştim. Sahil güvenlik ekipleri anons yaptı. Buradaki tekneleri çekmemizi söylediler. Ben geldim limana, daha sonra sahil güvenlikteki komutanla konuştum. Burada ne olduğunu sorduğumda denizde mayın bulunduğu ve bir balıkçı teknesinin ağlarına takıldığı söylendi. Emniyet açısından teknemizi kaldırmamız istendi. Patlama olabilir diye komple sahili ve plajı kapattılar. İki, üç saat sürdü. Olay yerinde gereken emniyet sağlandı. Bomba imha ekipleri geldi. O mayını bulan balıkçı teknesini de alıp götürdüler" dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz