Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İBB'nin kısırlaştırdığı köpek dikişleri patlayınca öldü!

NotHaber

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, İBB tarafından kısırlaştırıldığı ve tadavisi tamamlanmadan sokağa bırakıldığı iddia edilen bir köpek, dikişlerinin patlaması sonucu yaşamını yitirdi. Durum sosyal medyada büyük tepki çekti.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, İBB tarafından kısırlaştırıldığı ve tadavisi tamamlanmadan sokağa bırakıldığı iddia edilen bir Köpek bağırsakları dışarı çıkmış halde bulundu.

Vatandaşlar tarafından bağırsakları dışarı çıkmış halde bulunan köpeğe İBB tarafından tedavi yapıldığı ancak tedavisinin tamamlanmadığı ortaya çıktı.

Bu duruma sitem eden bir hayvansever, sosyal medya üzerinden İBB'ye ve Ekrem İmamoğlu'na seslenerek Kısırlaştırmada ve hayvanlara karşı sorumluluklarında başarısız olduklarını söyledi.

"EKREM İMAMOĞLU BİZİ MUHATAP ALMIYOR''

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendilerini muhatap almadığını belirten Sinem Umaş isimli kadın, "Sayın Ekrem İmamoğlu asla bizi muhatap almıyor. Şehrinizde yaşayan hiç bir hayvanla ilgilenmiyorsunuz. Bu köpek bugün kısırlaştırma yapılıp tedavisi bitmeden atılmış. Bağırsakları ameliyat yerinden fırlamış ve bu halde dolaşırken Esenyurt Belediyesi'nde bulundu." dedi.

"HER ŞEY GÜZEL OLACAK DEDİĞİM GÜNE LANET ETTİM BEN"

Ekrem İmamoğlu'nun seçildiği günden bu yana İstanbul'da patlayan hayvan nüfusuna değinen Umaş, Cumhuriyet Gazetesi'nin de olayı önce haber yapıp ardından silmesine sitem ederek, "Her şey güzel olacak dediğim güne lanet ettim ben." ifadelerini kullandı.

''İŞE YARAMAYAN BELEDİYE BAŞKANI''

Kentteki diğer hayvan sorunlarını da ele alan Umaş, "Bir tane işe yaramayan belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, siz seçildiğinizden beri hayvan nüfusu patladı İstanbul'da. Kısırlaştırma yok, alınan köpekler geri mahallesine bırakılmıyor. Barınakların ölüm yuvası. Sokaklarda masumlara araba çarpıyor, işkence görüyor, açlıktan ölüyorlar." dedi.

AMELİYATA ALINAN KÖPEK ÖLDÜ

İstanbul'da hiçbir hayvan hakkının gözetilmediğine dikkat çeken Umaş, "Hayvanı gönüllüler alıp veterinere yetiştirmiş ama maalesef ameliyata bile alınamadan ölmüştür. Vebali Büyükada’daki atlarla beraber senin boynunadır. ifadelerini kullandı.

"NEREYE ŞİKAYET EDELİM ARTIK SİZİ BİLMİYORUM"

Köpeğin gönüllüler tarafından tedavi edilmek üzere götürüldüğünü söyleyen Umaş, yaralı hayvanın durumuyla ilgili güncel bilgileri de aktararak, "Çip numarası küpesi burada Ekrem İmamoğlu. Artık belediyelerdeki görevi sadece kısırlaştırma yapmak olan onu da beceremeyen bu veterinerleri denetlemeyecek misiniz? Nereye şikayet edelim sizi artık ben bilmiyorum." dedi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz