Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

‘Hudut Namustu’ pankartı asan genç: “Videoyu Ülkü Ocakları’ndan gelen tehditler sonucu zorla çektim"

‘Hudut Namustu’ pankartını İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun kendisine astırdığını iddia eden Ahmet Çakmak’ın polisteki ifadesi ortaya çıktı. Çakmak, videoyu Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ndeki tehditler sonucu zorla çektiğini iddia etti.

Hudut namustu’ yazılı pankartı astıktan sonra gözaltına alınan gençlerden Ahmet Çakmak, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından bir video paylaşarak söz konusu pankartı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nın astırdığını söylemişti. Videonun ardından kendisinden haber alınamayan Çakmak’ın polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

Çakmak’ın polise verdiği ifadeye ulaşan Nevşin Mengü, iddialara ilişkin belgeleri Twitter hesabından yayınladı.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ’NDEN TEHDİT EDİLDİ

İsmail Saymaz’ın Halktv.com sitesindeki haberine göre Ahmet Çakmak, ifadesinde Ankara’da Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde alıkoyulduğunu, tehdit edildiğini ve videoyu da baskı altında çektiğini belirtti. Videoda söylediklerinin doğru olmadığını söyleyen Çakmak’ın, “Kendi özgür irademle yapmadım.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Olayların arından abisiyle birlikte karakola gidip ifade veren Çakmak, Ülkü Ocakları’ndan bazı şahısların emniyetteki ifadesinde “Beni kimse alıkoymadı, ben video içeriğini kendi rızamla doğru bularak söyledim.” şeklinde konuşmasını söylediklerini belirtti. Ailesiyle ve arkadaşlarıyla tehdit edildiğini vurgulayan Çakmak, can güvenliğinden endişeli olduğunu dile getirdi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz