Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Hafta sonu yağmur geliyor! 10 derecelik düşüş!

NotHaber

Karadeniz ve Marmara bölgesine hafta sonu kuvvetli yağışlar geliyor. Ayrıca sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüş yaşanacak.

 

 

 

Balkanlardan gelmesi beklenilen serin havayla birlikte sıcaklıklarda Marmara ve Karadeniz bölgesinde 8 ila 10 derecelik düşüş bekleniyor. Tahminlere göre, Cuma günü 40 dereceye ulaşan sıcaklık, ani düşüşle Cumartesi günü 28 ila 30 derecelerde seyredecek. Uzmanlar  gerçekleşen  ani sıcaklık düşüşü   afet boyutunda yağışları da beraberinde getireceğine dair öngörüde bulunuyor.

ATMOSFER HER AN PATLAYABİLİR

ABD Ulusal Hava Servisi (GFS) üzerinden alınan bilgilere göre, günlerce süren sıcak havanın ardından hava sıcaklığında ani düşüşle birlikte  atmosferde kararsızlık artacak. Son yılların en olağan dışı hava olaylarının beklendiği Cumartesi günü, özellikle Marmara’nın doğusu ve Karadeniz bölgesinde ani sel, hortum, dolu ve yıldırım hadiselerine karşı vatandaşlarımız tedbirli olmalarında fayda var. Özellikle  İstanbul’un Anadolu yakasında etkili yağışlar, elektirik fırtınası ve hortum riski bulunuyor. 

YANGIN BÖLGESİNİ FERAHLATAN GELİŞME

Orman yangınlarının yaklaşık 10 gündür sürdüğü Antalya’da günlerdir beklenilen yağmur Cumartesi günü, şehirde etkili olması tahmin ediliyor. Öte yandan Muğla’da yağış beklenmese de sıcaklıkların Cumartesi günü 4 ila 6 derece düşmesi bekleniyor. Bunun sonucunda orman yangınlarının şiddetini, bölgede artan nemle birlikte azaltması bekleniyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz