Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Gaz kaçağını çakmakla kontrol edince ağır yaralandı

Gaz kaçağını çakmakla kontrol edince ağır yaralandı

Gaz kaçağını çakmakla kontrol edince ağır yaralandı
ÖZET

  • Erzurum'da mutfak tüpündeki gaz kaçağını çakmakla kontrol eden Güllü Gökçe gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada ağır yaralandı.

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Güllü Gökçe, küçük tüp bulunan kilerden gelen kokuyu çakmakla kontrol edince dehşeti yaşadı. Alev alan tüpün patlaması ile ölümden dönen yaşlı kadının vücudunda ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştu

GAZ KAÇAĞINI ÇAKMAKLA KONTROL ETTİ

Şenkaya ilçesinin Paşalı Mahallesi'nde yaşayan ve 1 Ekim Cumartesi günü evde gaz kokusu hisseden 2 çocuk annesi Gökçe, mutfağın yanında depo olarak kullanılan alana giderek buradaki tüpte gaz kaçağının olup olmadığını çakmakla kontrol etti.

AĞIR YARALANDI

Bu sırada gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen parlamada, Gökçe'nin mutfak duvarının bir kısmı hasar gördü ve camlar kırıldı. Üzerine sıçrayan alevler komşularınca söndürülen Gökçe, Oltu Devlet Hastanesindeki ilk müdahale sonrası Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi. Eli, yüzü ile ayaklarında 2. ve 3. derece yanıklar oluşarak ağır yaralanan Gökçe'nin tedavisi sürüyor.

İLK MÜDEHALEYİ KOMŞULAR YAPTI

Güllü Gökçe'nin hastanede refakatçisi olan gelini Güler Gökçe’nin yaptığı açıklamada, kayınvalidesinin komşularının patlamanın sesiyle eve yardıma koştuğunu söyledi. Komşuların soğuk suyla ilk müdahalesinin ardından kayınvalidesinin hastaneye kaldırıldığını ifade eden Gökçe, Erzurum Şehir Hastanesindeki tedavi ve bakım hizmetlerinden dolayı doktor ve personele teşekkür etti.

“LÜTFEN KİMDE DENEMESİN”

Gökçe, "Allah'tan patlamada evin pencereleri kırılmış, yoksa kayınvalidem komple yanardı. Lütfen kimse kayınvalidem gibi gaz kaçağını çakmakla kontrol etmesin. Gaz kokusu varsa önce kapıları açın, evi havalandırın ve pencereleri açalım. Soyadımız Gökçe olduğu için çok soruyorlar, Nusret Gökçe de amca çocuğumuz oluyor, akrabamız." ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz