Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlar’dan söküp atacağız!

Erdoğan: FETÖ ihanet çetesini Balkanlar’dan söküp atacağız!
NotHaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılış töreninde “FETÖ ihanet çetesini Balkanlar'dan da söküp atacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Yeni Pazar Başkonsolosluğu açılış törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, mesajında Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç’in 15 Temmuz darbe gecesi kendisine verdiği desteği hatırlatarak 'FETÖ ihanet çetesini Balkanlar'dan da söküp atacağız' diye konuştu.

TÜRK MÜTEŞEBBÜSLER SIRBİSTAN’DA YATIRIMA DEVAM EDECEK

Konsolosluğun Türkiye - Sırbistan ilişkilerinde katkıda bulunacağını belirten Erdoğan, “Sırbistan ile işbirliğimiz her alanda gelişiyor. Yeni Pazar- Tutin yolu önümüzdeki yıl hizmete girecek. Belgrad – Saraybosna otoyolu ve hayata geçirilecek diğer ulaştırma projeleri de Sancak’ın bölge ile bütünleşmesini sağlayacak. Biz müteşebbislerimizin Sırbistan ve Sancak bölgesinde yatırım yapmaları konusunda teşvik etmeye devam edeceğiz. Balkan coğrafyasındaki tüm kesimleri asırlardır birlikte yaşadığımız ve gelecekte de birlikte yaşayacağımız dostlarımız olarak görüyoruz” dedi.

VUÇİÇ’E 15 TEMMUZ DAYANIŞMASI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Balkanlar’daki FETÖ ile mücadeleye de değinen Erdoğan, “FETÖ ihanet çetesini Balkanlar'dan da söküp atacağız. 15 Temmuz gecesi bize ilk destek veren ilk liderlerden biri Sırbistan oldu. Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun bulunduğu Sancak bölgesinde açılan Yeni Pazar Başkonsolosluğumuzun ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz