Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Darbeci Semih Terzi’nin oğluna FETÖ’den gözaltı!

NotHaber

15 Temmuz darbe gecesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan darbeci general Semih Terzi'nin oğlu askeri okul öğrencisi Faruk Terzi hakkında FETÖ’den gözaltı kararı verildi.

Darbeci general Semih Terzi’nin oğluna Fetö’den gözaltı kararı verildi. FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 40 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) eş zamanlı operasyon düzenlendi. Soruşturma kapsamında 214 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Şüphelilerden 137'si yakalandı.

GÖZALTINA ALINANLARDAN 44’İ MUVAZZAF ASKER

Gözaltı kararı verilenler arasında, darbe gecesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan darbeci general Semih Terzi'nin oğlu askeri okul öğrencisi Faruk Terzi'nin de yer aldığı öğrenildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürüttüğü soruşturma kapsamında, 44’i muvazzaf 69 asker ile 145’i darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olmak üzere toplam 214 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şu ana kadar çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

2 BİN 996 ASKER FETÖ MENSUBU DEŞİFRE EDİLDİ

Öte yandan, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik ankesörlü/kontörlü hatlarla irtibatların tespit edilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığında kurulan ülke geneli veri havuzu kullanılarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca 19 Kasım 2019'dan bu yana düzenlenen 20 operasyonda, 2 bin 996 asker örgüt mensubunun deşifre edildiği, bunlardan 1299'unun tutuklandığı, 405'inin faydalı itirafçı olduğu da kaydedildi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz