Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

CHP'den aşı olmayanlara karşı kısıtlama teklifi

CHP'li Fikret Şahin, aşı olmayan vatandaşların toplu alanlara girmesinin kısıtlanması için kanun teklifi verdi.

CHP Balıkesir Milletvekilli Fikret Şahin, iki doz aşı olmayan yurttaşların toplu alanlara girişlerinin kısıtlanması için hazırladığı kanun teklifini TBMM'ye sundu.

Aşılama sürecinin başlamasının ardından Koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin büyük bölümünün aşısız insanlardan meydana geldiğini söyleyen Şahin, "Pandemiye karşı tek silahımız aşı, toplumsal aşılama olmadan pandeminin üstesinden gelmek mümkün değil." şeklinde konuştu.

"AŞI OLMAYAN 20 MİLYONUN ÜSTÜNDE VATANDAŞIMIZ VAR"

Yurt genelinde aşılama çalışmalarının 8 aydır sürdüğünü ancak toplumun yalnızca yüzde 42'sinin aşılanabildiğini söyleyen Şahin, "Aşılama faaliyeti, hem bireyleri hem de toplumun tamamını bulaşıcı hastalıklardan korumaya yönelik en etkili koruyucu sağlık tedbiridir. Ancak ülkemizde sırası gelmesine rağmen aşısını olmayan 20 milyonun üstünde vatandaşımız bulunmaktadır. Bu da pandeminin etkisini devam ettirmekte, yeni varyantların yayılmasına neden olmaktadır." ifadelerini kullandı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz