Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Bir otobüs işçiden meydan dayağı!

NotHaber

Denizli'nin Bozkurt ilçesindeki dinlenme tesisinde bir grup, arkadaşlarının ayağının mazgala sıkışması üzerine tartıştıkları işletme sahibi Burak Konak ve babasını darbetti.

Denizli'nin Bozkurt ilçesindeki dinlenme tesisinde bir grup, arkadaşlarının ayağının mazgala sıkışması üzerine tartıştıkları Burak Konak'ı darbetti.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (TÜRK-İŞ) bağlı Türk Metal Sendikası üyesi işçi ve aileleri taşıyan 12 otobüs, bugün saat 02.30 sularında, mola vermek için Bozkurt Mahallesi’ndeki ünlü şarkıcı Volkan Konak’ın kuzeni olan Birol Konak’ın sahibi olduğu dinleme tesisine girerek mola verdi. Otobüsten inen işçilerden biri tesis bahçesindeki mazgala ayağı sıkışınca hafif yaralandı. Tesis çalışanları tarafından işçiye pansuman yapıldı.

DARP RAPORU ALDILAR

Bu duruma sinirlenen bir grup, iddiaya göre, dinlenme tesisinin sahibi Birol Konak’ın oğlu Burak Konak’a hakaret edip, saldırdı. Oğlunun dövüldüğünü gören Birol Konak ve tesis çalışanları kavgayı ayırmak istedi. Burak Konak, kaçarak canını kurtarmak istedi. Ancak, kalabalık, Konakı yere yatırılıp, tekmeleyip, yumrukladı. Kavgayı ayırmaya çalışan Birol Konak da aldığı yumruk ve tekme darbeleriyle yaralandı.

Olayın ardından işçiler otobüslere binip, dinlenme tesisinden ayrıldı. Baba-oğul da gittikleri Çardak Devlet Hastanesi’nde darp raporu aldı. Yaşananlar ise dinlenme tesisinin güvenlik kameralarına yansıdı.

OLAYA KARIŞANLARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Tesis yetkililerinin şikayeti üzerine, jandarma saldırıya karışan sendika işçilerinin içinde bulunduğu otobüsü Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesinde durdurdu. Olayı karıştığı belirlenen işçilerden 4’ünün kimlik bilgileri alındı. Ardından işçiler yolculuklarına devam etti.

Tesis sahibi Birol Konak, işçilerin haksız yere saldırısına uğradıklarını belirterek, daha önce sendika temsilcileri bizi arayıp, indirim istedi. Biz de yüzde 30 indirim uyguladık. Mola verdikleri sırada bir kişinin ayağının mazgala sıkışması sonucu tartışma çıktı. Çok sayıda sendika üyesi işçi tekme ve yumruklarla oğluma saldırdı. Biz hiçbir şey yapmadık. Yine de bize saldırdılar. Şikayetçi olduk ancak gözaltına bile alınmadan serbest bırakıldılar” ifadelerini kullandı.

"İNSANLIK DIŞI MUAMELE GÖRDÜM"

Burak Konak ise, “Ayağına mazgala sıkıştıran kişiye gerekli müdahaleyi yaptık. Ardından ‘Bunun hesabını vereceksiniz’ gibi laflarla üzerime yürüyüp, yumruk vurdular. Ben de kaçmak istedim. Beni tekrar yakalayıp, yere yatırarak tekme ve yumruklarla darbettiler. İnsanlık dışı muamele gördüm. Ellerini sallayarak gittiler” dedi.

Türk Metal Sendikası yetkilileri ise konuyla ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz