Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Babacan ve Davutoğlu'ndan seçim barajı ile ekonomik büyüme tepkisi!

NotHaber

Ali Babacan, yeni seçim barajının yükselişlerini engelleyemeyeceğini söylerken Ahmet Davutoğlu da büyüme rakamlarını ‘şişirme’ olarak nitelendirdi.

AK Parti kökenli iki lider Cumhur İttifakı’nı Seçim barajı ve Ekonomik Büyüme rakamları üzerinden eleştirdi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhur İttifakı’nın seçim barajını yüzde 5 olarak belirlemesini hatırlatarak “İster yüzde 5, ister yüzde 7 yapsınlar, bu damlaların karşısında hiçbir baraj duramayacak” dedi. Babacan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajında “Siyaset bir mühendislik alanı değil, gönül alanıdır” diyerek “İktidar için yolun sonu göründü” diye ekledi.

AHMET DAVUTOĞLU: EKONOMİK BÜYÜME DEĞİŞ ŞİME VAR

Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu ise TUİK’in açıkladığı, ekonominin yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüme haberini ‘şişirme olarak nitelendirdi. Davutoğlu, sosyal medya paylaşımında “Ortada büyüme değil şişme var! Şişen de yandaş üç beş şirketin bilançoları ve iktidardakilerin kibirleri” dedi.

 

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz