Ayı çöpte yiyecek aradı! Vatandaşlar o anları görüntüledi!

Ayı çöpte yiyecek aradı! Vatandaşlar o anları görüntüledi!

Ormandan yiyecek bulmak için Kars'ın Sarıkamış ilçesinde inen ayı, çevredekilerin ilgi odağı oldu. Çöpü karıştıran ayıyı izleyen kalabalık, o anları anbean kaydetti.

KARS’ın Sarıkamış ilçesinde, acıkan Ayı karnını doyurmak için yerleşim alanına indi. İlçede bulunan çöp konteynerinden yiyecek arayan yetişkin ayıyı, çevredekiler cep telefonu kamerasıyla anbean kaydetti.

ÇÖPTE YİYECEK ARADI

Gündüz saatlerinde ormandan inerek TOKİ konutları bölgesine gelen bozayı, çöpte yiyecek aradı. Çevrede ayıyı görenlerden bazıları kaçarken, diğerleri de cep telefonu ile o anları saniye saniye kayıt altına aldı. Bazı kişiler ise ayıya yaklaşarak selfie yaptı.

“BUGÜNE KADAR KİMSEYE ZARAR VERMEDİLER”

Ayıların yiyecek bulmak için sık sık bölgeye indiğini belirten Deniz Demir, "Sarıkamış'ın her yerinde gece veya gündüz karşınıza ayı çıkabilir. Adeta insanlarla iç içe yaşayan ayılar, yiyecek bulmak için gündüzleri ilçedeki çöplere bile geliyor. Sürü halinde ise genelde ilçenin çöpünün döküldüğü alana gidiyorlar. Bugüne kadar kimseye zarar vermediler. Ama yine de temkinli olmaz lazım" dedi. Evlerin önündeki çöpleri karıştırıp bulduğu yiyecekleri yiyen ayı ise daha sonra bölgeden uzaklaştı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz