Aşı olmayan öğretmen bebeğini göremeden öldü

Aşı olmayan öğretmen bebeğini göremeden öldü
NotHaber

Bursa'da öğretmenlik yapan 8 aylık hamile Aysel Şentürk'e koronavirüs teşhisi konulunca bebeği sezaryenle alındı. Bir kız çocuğu dünyaya getiren Şentürk, doğumdan 10 gün sonra bebeğeini kucağına alamadan yaşamını yitirdi.

Bursa'da Öğretmenlik yapan 8 aylık hamile Aysel Şentürk'e Koronavirüs teşhisi konulunca bebeği sezaryenle alındı. Bir kız çocuğu dünyaya getiren Şentürk, doğumdan 10 gün sonra yaşamını yitirdi.

İLK TESTİ NEGFATİF ÇIKTI AMA...

Bursa'da özel bir fabrikanın kreşinde çocuk gelişim öğretmeni olarak görev yapan 8 aylık hamile Aysel Şentürk (34), 20 gün önce rahatsızlanınca Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Burada Covid-19 testi negatif çıkan Şentürk, ilaç yazılarak evine gönderildi. Tekrar fenalaşan Şentürk, aynı hastaneye başvurdu ve burada 3 gün tedavi gördü.

Tedavisinin ardından taburcu edilen Şentürk, en son geçen hafta yeniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Şentürk'e yapılan koronavirüs testi bu kez pozitif çıktı. Durumunun ağırlaşması üzerine Şentürk'ün bebeği sezaryenle alındı.

KORONAVİRÜS AŞISI OLMAMIŞ

Şentürk yoğun bakıma kaldırılırken, dünyaya getirdiği kız çocuğuna 'Nisa' adı verildi. Şentürk, geçen çarşamba günü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu arada Şentürk'ün koronavirüs Aşısı olmadığı öğrenildi. Şentürk'ün cenazesi, dün gözyaşları içinde Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz