Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Ali Babacan: Halkımız onlara seçim mühendisliğini sandıkta öğretecek!

NotHaber

Seçim barajını yüzde 7 olarak belirleyen Cumhur İttifakı’nı eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Yok baraj yüzde 5 mi, yüzde 7'mi olsun bunun derdine düştüler” dedi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Seçim barajını yüzde 7 olarak belirleyen Cumhur İttifakı’nı eleştirdi.

İstanbul’da partisinin Avcılar ilçe binasının açılışında konuşan Babacan, Türkiye'nin bir yol ayrımına geldiğini dile getirerek, "Bakıyoruz iktidar ve iktidarın ortakları seçim matematiği ve aritmetiği, seçim mühendisliği işine başladı. Bu işlere kalkışmalarından belli. Yok baraj yüzde 5 mi, yüzde 7'mi olsun bunun derdine düştüler. Hangi iktidar bu seçim matematiği ve mühendisliğine başladıysa halkımız bunun çarpmasını bölmesini toplamasını da sandıkta onlara öğretir." diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

İktidara geldiklerinde nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceklerinden bahseden Babacan “Direksiyona geçip Türkiye'yi hızla huzura, barışa ve adalete götüreceğiz. Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Çok iyi biliyoruz, kutuplaşma ve bağırış çağırıştan hiç kimseye fayda gelmez. Çünkü çok iyi biliyoruz ki adaletsiz hesaplaşma huzur getirmez” dedi.

“ÖFKEYİ HİTABET SANATI DİYE SUNANLARDAN DEĞİLİZ”

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’a gönderme yapan Babacan, kutuplaşmanın Türkiye’ye büyük zarar verdiğini belirterek, “Bizim yolumuz belli ve ilkelerimiz net. Umudumuz diri, başımız dik. Bizim mayamızda sevgi, saygı, barış ve huzur var. Biz kavgadan beslenen bir siyasi hareket değiliz. Biz öfkeyi hitabet sanatı olarak sunanlardan da değiliz. Biz gerçeğiz. Neysek oyuz. Hayalimizde herkesin kendisini özgür ve eşit hissettiği bir Türkiye var." Babacan, konuşmasının ardından partisinin Avcılar ilçe binasının açılış kurdelesini kesti.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz