Aleyna Ağgül’ün ölümüyle ilgili flaş gelişme! Bakanlık davaya müdahil olacak

Aleyna Ağgül’ün ölümüyle ilgili flaş gelişme! Bakanlık davaya müdahil olacak

Aleyna Ağgül’ün ölümünden sorumlu tutulan Gökhan Argın’ın serbest bırakılmasına savcı itiraz etti. Aile Bakanlığı da davaya müdahil olma talebinde bulundu.

Iğdır’da apartmanın önünde cansız bedenine ulaşılan ve intihar ettiği söylenilen Aleyna Ağgül’ün (18) ölümü ile ilgili tepkiler devam ediyor. Olayın araştırılması için ‘sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız’ diyen Iğdır Barosundan sonra, Aile Bakanlığı da Davaya müdahil olma talebinde bulundu.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Iğdır'da, ölü bulunan 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'e, oğlunun telefonundan ele ele getirdiği uygunsuz fotoğraflarla şantaj yapıp tecavüz etmekle suçlanan iş insanı Gökhan Argın'ın, delil yetersizliğinden serbest bırakılmasına tepkiler sürerken, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı, üst mahkeme olan Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti.

BARO OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞINI SÖYLEDİ

Aleyna'nın babası Kemal Ağgül de dün avukatlarıyla birlikte savcılığa giderek, Gökhan ve oğlu Göktürk Argın'dan şikâyetçi oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli baba Argın ile oğlunun tutuklanması ve açılacak davaya müdahil olma talebinde bulunduklarını açıkladı. Iğdır Barosu Kadın Hakları Komisyonu da Gökhan Argın'ın serbest bırakılmasına sert tepki gösterdi. Gökhan Argın ve oğlu Göktürk Argın'ın basın açıklaması yapmasına ve ölen Aleyna'yı hedef almasına da tepki gösteren avukatlar, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

“SÜRECİN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Komisyondan yapılan açıklamada ise "Aleyna'nın ölmeden önce bıraktığı notta ismine yer verdiği 43 yaşındaki şüpheli dün yüzü dahi kızarmadan Aleyna'yı hedef alan bir basın açıklaması yaptı. “Bu olayın birkaç gün süren bir duyarlılıktan sonra örtbas edilmesini, hayatı sona eren bir kadının daha suçlu olarak gösterilmesini kabul etmiyoruz. Her kadın Cinayeti ya da şiddet vakasından sonra toplum olarak meseleye birkaç gün duyarlılık gösterip sonrasında unutarak yaşamaya devam ettiğimizi sanıyoruz. Ama her birimiz her şiddet, cinayet ve istismar vakasında örseleniyor, toplumsal travma altında bu şiddetten zarar görüyoruz. Yeter artık diyoruz. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” denildi.

1 GÜN ÖNCE POLİSE ŞİKAYET ETMİŞ

Ölümünden bir gün önce polise gidip şüpheli Gökhan Argın hakkında, 'şantaj, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve özel hayatının gizliğini ihlal' suçlamasıyla şikayetçi olduğu ortaya çıkan Aleyna Ağgül'ün, “Dün gece Gökhan Argın beni bekar evine götürdü. Alkolün ve gördüğüm şiddetin etkisiyle sızıp kaldım. Sabah Gökhan Argın bana, 'Git kendini öldür. Yoksa ben seni öldüreceğim' diyerek tehdit etti. Doktordan darp raporu alarak emniyete geldim” dediği öğrenildi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz