Akıl almaz canilik! Köpeğe kurşun yağdırdı, çocuğu vurdu!

Akıl almaz canilik! Köpeğe kurşun yağdırdı, çocuğu vurdu!
NotHaber

İstanbul Pendik’te iddiaya göre emekli polis memuru S.Ç. sokakta kendisine havlayan "Zeyna" isimli köpeğe 5 el ateş etti. Seken mermilerden biri 10 yaşındaki Ayşe Sağır'a isabet etti. Yaralanan çocuk, en yakın hastaneye giderek ayakta tedavi olurken, köpek de veterinerde tedavi edildi.

İstanbul Pendik’te bir emekli polis memuru sokakta kendisine havlayan "Zeyna" isimli köpeğe kurşun yağdırırken seken mermilerden biri 10 yaşındaki çocuğa isabet etti.

CANİCE ATEŞ ETTİ

Olay, geçtiğimiz cuma akşamı Sapanbağları Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, sokaktan geçen emekli polis memuru S.Ç.'ye, "Zeyna" isimli sokak köpeği havladı. S.Ç. de bunun üzerine silahını çıkararak köpeğe 5 el ateş etti. Bu sırada sokakta oyun oynayan çocuklar korkarak kaçtı. Seken mermilerden biri 10 yaşındaki Ayşe Sağır'ın koluna isabet etti.

ÇOCUK VE KÖPEK TEDAVİ OLDU, S.Ç SERBEST!

Yaralanan Ayşe Sağır en yakın hastaneye giderek ayakta tedavi olurken, yaralı köpek de Pendik’te vetenier ekiplerine teslim edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik ekipleri, köpeğin ve çocuğun yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen S.Ç.’yi gözaltına aldı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.Ç.’nin mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"ZEYNA ADAMA HAVLAYINCA, ADAM SIKTI" 

Olay gününü anlatan Ayşe Sağır, "Koluma kurşun geldi. Biz burada arkadaşlarımızla oyun oynuyorduk. Zeyna'da bizimle geliyordu. Zeyna adama havlayınca, adam sıktı. Ben de kaçarken kurşun bana geldi. Burası kalabalıktı" dedi.

“SİLAH SESİ İLE ÇOCUĞUMUN VURULDUĞUNU DUYDUM" 

Anne Münevver Sağır ise, "Silah sesi ile dışarı çıktığımda çocuğumun vurulduğunu duydum. Ama köpeğe açılan ateşten yorgun mermi isabet etmiş. Sonra hastaneye gittik. Yorgun mermi olduğunu öğrendik. Köpeğin vurulduğunu öğrendik. Köpek ise 3-4 saat süren bir ameliyat oldu. Burada park olduğu için çocukların içinde yaşandı olay. Köpek havlayınca o da yanındaki silahı çıkartıp ateş etmiş" ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz