Adana'da köpeklerin kovaladığı çocuk otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi

Adana'da köpeklerin kovaladığı çocuk otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi
NotHaber

Adana'nın Seyhan ilçesinde sokak köpeklerinin kovaladığı 13 yaşındaki çocuk, otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Acı olay akıllara Büyükçekmece geçtiğimiz günlerde benzer bir olay sonucu ölen Ekrem Binak'ı getirdi.

Bahçeşehir Mahallesi Öğretmenler Bulvarı'nda, sokak köpekleri bisikletiyle kaldırımda ilerleyen Arda Doruk Derin'i kovaladı.

Panikle köpeklerden kaçan ve kaldırımdan caddeye inen çocuk, M.B'nin kullandığı otomobilin çarpmasıyla ağır yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Derin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden çocuğun cenazesi Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kazanın ardından gözaltına alınan sürücü M.B, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan, köpeklerin kaldırımda bisikletiyle ilerleyen çocuğu kovalaması ve kaçan çocuğa otomobilin çarpması başka bir aracın kamerasına yansıdı. 

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ

Mahalle sakinlerinden Hüseyin Akkuş, bölgede başıboş sokak köpekleri yüzünden daha önce de kazalar yaşandığını söyledi.

Akkuş, ilgili kurumlara köpeklerin barınağa götürülmesi için çok kez dilekçe gönderdiklerini ancak çözüm sağlanamadığını ifade etti.

Serpil Karneci de köpeklerin sesini duyup evinin balkonundan yola baktığında çocuğu yerde yaralı halde gördüğünü söyleyerek, "Köpekler sürekli insanlara saldırıyor. Daha önce de bu nedenle kazalar yaşandı. Çocuğum bu yolu kullanarak okuluna gidecek ve ben bu nedenle çok endişeliyim." ifadelerini kullandı.

Emine Göneş, kazanın ardından olay yerine gittiğini belirterek, "Çocuğu gördüğümde durumu iyi değildi. Dayanamayıp uzaklaştım. Bu olay sokak köpekleri nedeniyle bölgemizde yaşanan ilk kaza değil. Hala olayın şokunu atlatamadık. Burada birçok okul var. Çocuklar okula ulaşmak için köpeklerin bulunduğu yolu kullanmak zorunda kalıyor. Bu nedenle çok tedirginiz. Bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA DA BENZERİ YAŞANMIŞTI

Yaşanan bu talihsiz olay, akıllara geçtiğimiz hziran ayında İstanbul'da yaşanan benzer bir hadiseyi getirdi. Büyükçekmece'de kaldırımda yürüyen Ekrem Binak, yanından geçtiği sırada köpeğin havlamasıyla korkup yola fırlamış ve o sırada yoldan geçmekte olan kamyon çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan Binak birkaç gün sonra hayatını kaybetmişti.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz