Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

ABD Büyükelçiliği: Anlaşma iddiaları temelsiz

ABD Büyükelçiliği, twitterdan yaptığı açıklamada Afgan göçü konusundaki anlaşma iddialarını yalanladı.

ABD Büyükelçiliği, son günlerde çokça dillendirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasında geçen görüşmede Afganların Türkiye'ye alınması hakkında anlaşma yapıldığı iddiasını yalanladı.

"İDDİALAR TEMELSİZ"

ABD Büyükelçiliği'nin resmi twitter hesabından Türkçe ve İngilizce olarak yapılan açıklamada, "ABD Büyükelçiliği, Başkan Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında Afgan mülteciler ya da göçmenler konusunda bir "anlaşma" veya "pazarlık" yapıldığına dair iddiaların tamamen temelsiz olduğunu belirtmek ister." cümlelerine yer verildi.

MUHALEFET TEPKİLİ

Afgan sığınmacıların ülkeye göçünün engellenmesi gerektiğini vurgulayan muhalefet partileri, Başkan Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir anlaşma olabileceğini iddia ediyorlardı. Son günlerde sık sık dile getirilen iddialar hakkında ABD Büyükelçiliği'nden "temelsiz" açıklaması gelse de muhalefet partileri yapılan görüşmede neler konuşulduğunu öğrenmek istiyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz