20 bin öğretmen ataması yapılacak!

20 bin öğretmen ataması yapılacak!
NotHaber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Eylül günü 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Okullarda uyum haftası nedeniyle Şırnak’ta yapılan törene katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama bekleyen öğretmenlere sevindirici bir haber verdi. Özer, yeni eğitim dönemi başlamadan önce 3 Eylül günü 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi. Ataması yapılacak öğretmenlerden 2 bin öğretmenin Şırnak’da görev yapacağını belirten Özer, ildeki öğretmen açığının büyük oranda sona ereceğini söyledi.

MAHMUT ÖZER: OKULLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR

Okulların 6 Eylül’de açılacağını hatırlatan Özer, “Maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz” diye konuştu.

ŞIRNAK’TA 9 BİN 132 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

Şırnak'taki eğitim yatırımlarına da değinen Özer, öğretmen sayısının neredeyse 5 kat arttığını, 2003'te bin 948 iken bugün 9 bin 132 öğretmenin görev yaptığını vurguladı. Özer, "2002 yılında Şırnak'ta toplam 270 okul varken, günümüzde Şırnak'ta sadece okul öncesi eğitimde toplam 292 okul bulunmaktadır. Toplam okul sayımız günümüzde Şırnak'ta 752'ye çıkmış bulunuyor." dedi.

DERSLİK SAYISI 7 BİNLERE ULAŞTI

Geçmişte Şırnak’ta bin 555 olan derslik sayısı 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibariyle 7 binlere ulaştığına işaret eden Özer, yatırımlarının sonuçlarının rakamlara yansıdığını bildirdi. Kentte 2002-2003 eğitim öğretim yılında öğrenci sayısının 78 bin 402 iken bugün bu sayının 164 bin 394 olduğunu aktaran Özer, "Bütün bu çabalarımız ne için, bu çabalar her bir çocuğumuzun eğitim almasına verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Bu çabalarımız hız kesmeden devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz